Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağlı kadınların marifeti sınırları aştı

Altındağ Belediyesi Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri sayesinde bambaşka bir hayata adım atan Altındağlı kadınlar, öğrendiklerini kazanca çevirmeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 3.1.2015
Altındağlı kadınların marifeti sınırları aştı
Hüseyin Gazi Kadın Eğitim Kültür Merkezi'nde faaliyet gösteren trikotaj atölyesi arı gibi çalışıyor. Bu atölyede görev alan 15 kadın, hem kendi ayakları üzerinde duruyor hem özgüven kazanıyor hem de sosyalleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

AMERİKA'YA UZANDILAR
İlk başta eş dosttan sipariş alan Altındağlı kadınlar, artık işin sınırlarını iyice büyüttü. Kendilerine bir Facebook sayfası açan ve bu sayfa aracılığıyla da sipariş alan kadınların marifeti, Altındağ sınırlarını çoktan aştı. Altındağlı kadınların, el emeği göz nuru ürünleri Amerika Kıtası'na kadar uzandı.

125 KADIN YER ALDI

Altındağlı kadınlar, triko atölyesi sayesinde başarılı işlere imza attı. 6 yıldır hizmet veren triko atölyesine bugüne kadar 125 kadın yer aldı. Bu kadınlardan 17'si burada öğrendikleriyle triko makinası aldı ve çalışmalarına evde devam etti. 10 kadın ise KOSGEB kurslarına giderek devlet destekli sertifika aldı. 4 kadın Hamamönü Sanat Sokağı'nda keçe üzerine çalışmalar gerçekleştirirken, 1 kadın da kendi dükkânını açtı. Yaptıkları ürünleri 'Papatya Örgüler' isimli sayfalarında tanıttıklarını söyleyen Yasemin Sarı, siparişleri sayfa aracılığıyla aldıklarını belirtti. Sarı, Facebook sayfalarından kendilerine ulaşan siparişlerin sadece Altındağ'dan olmadığını da ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağlı kadınların marifeti sınırları aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN