Kazayla kurtuldu!

Geçirdiği bir trafik kazasının ardından kaldırıldığı hastanede lösemi teşhisi konulan Gamsız Yüksel, devletin uzattığı yardım eliyle kök hücre nakli oldu, sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 4.1.2015
Kazayla kurtuldu!
Normalde "talihsizlik" kabul edilebilecek bir trafik kazası, belirli bir adresi ve işi olmayan, geçimini çevredekilerin yardımıyla sağlayan Gamsız Yüksel (54) için kurtuluş oldu. Geçirdiği kaza sonrası kaldırıldığı hastanede vücudundaki kırıkların yaşadığı travmayla orantısız olduğu saptanan ve lösemi teşhisi konulan Gamsız Yüksel, devletin uzattığı yardım eli sayesinde iyileşti ve barınacak yer buldu. İstanbul'da yaklaşık 5 yıldır eşinden ayrı yaşayan 3 çocuk babası Yüksel, başlarda geçici işlerde çalışarak hayatını kazandığını ancak son yıllarda düzenli bir geliri olmadığını, çevredekilerin yardımıyla geçimini sağladığını, zaman zaman taksi duraklarında yatıp kalktığını anlattı. Multipl Myolama teşhisi konulan Gamsız Yüksel'in Ankara'daki tedavisini üstlenen Dr. Abdurrahman Yurtaslan ile Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kök Hücre Nakli Merkezi sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, hastanın yapılan kök hücre nakli sayesinde hayatının kurtulduğunu bildirdi.

Kök hücre nakli yapıldı

Yüksel'in hastalığının uzun zaman öncesine dayandığını, trafik kazası geçirmemiş olsaydı fark edilemeyeceğini ifade eden Altuntaş, şu bilgileri aktardı: "İstanbul'daki doktorlar, hastanın vücudundaki kırıkların travmaya bağlı olamayacak kadar fazla olduğunu fark etmiş. Bunun üzerine ileri tetkikler yapılmış ve Multipl Myolama tanısı konmuş. Kök hücre nakli yapılması gerektiği için buraya nakledildi. Hastaya otolog nakil (kendisinden kök hücre nakli) yaptık, kemoterapi gördü ve her türlü bakımı sağlandı. Bundan sonra takibini İstanbul'daki doktorlarıyla yapacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazayla kurtuldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN