Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minibüsçülere ambulans ayarı

Ambulans çilesi, cep duraklarla son bulacak. Şoförler mesajla uyarılacak

Minibüsçülere ambulans ayarı
Sabah 'nın gündeme getirdiği hastaneler bölgesindeki ambulans çilesi hakkında konuşan Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Hacıbekir Gani, trafik yoğunluğunu azaltmak için iki cadde üzerine yolcu indirme bindirme peronlarının yapılacağını ve şoförlerin ambulanslar konusunda uyarılacağını ifade etti.

ŞİKÂYETLER GELİYOR
Hastaneler bölgesindeki trafik çilesinin yolcu indirme bindirme konusundan kaynaklandığını belirten Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Gani, "Ankara genelinde trafik ile ilgili çok sayıda şikâyetler geliyor. Maalesef Ankara'da, memur şehri olması sebebi ile, sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun bir trafik oluyor. Özellikle bu trafik Sıhhiye gibi hastane bölgelerinde ciddi şekilde yoğunluk oluşturuyor. Buradaki yoğunlukta özellikle yolcu indirme ve bindirmede biraz sıkıntı oluyor. Bu nedenle minibüslerde yaptığımız kontrollerde de o bölgedeki indirme ve bindirmede sorunlar olduğunu gösteriyor" dedi.

BU YIL İÇİNDE BİTİRİLECEK
Talat Paşa Bulvarı ve Adnan Saygun Caddesi üzerinde oluşan yoğun trafiği azaltabilmek için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Gani, "Biz bu konuda belediyeye müracaat ettik. Bu yıl inşallah hastane giriş ve çıkışları haricinde trafiği etkilemeyecek bir şekilde yolcu indirme ve bindirme cepleri yapılacak. Bununla ilgili şuan için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler halindeyiz ve UKOME kararı bekleniyor" dedi.

'MESAJLARLA UYARACAĞIZ'
Gani , "Bu bölgede hizmet veren şoför arkadaşlarımızı uyarıyoruz. Bundan sonra da mesaj yolu ile ve bildiri yazarak ambulanslara karşı daha hassas olmaları konusunda uyaracağız. Biz halkımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Herkesin kendi imkanı ile hastanelere ulaşma imkanı olmadığından bu bölgeye minibüs seferleri düzenlenmek zorundayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minibüsçülere ambulans ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN