Türkiye'nin en iyi haber sitesi

600 kişiye hayat verecek kan bağışı

Üniversitesi öğrencileri, 5 fakültede düzenlenen ve sadece iki gün süren etkinlikte 600 kişinin hayatını kurtaracak kan bağışı yaptı

Giriş Tarihi: 5.1.2015
600 kişiye hayat verecek kan bağışı
Üniversitesi öğrencileri, yoğun ders temposu arasında hayat kurtaran bir etkinliğe imza attı. Türk Kızılayı ile işbirliği yapan öğrenciler, üniversite içerisinde kurulan kan bağışı çadırlarına destek için harekete geçti. Ankara Üniversitesi Mühendislik, Eczacılık, Ziraat, İlahiyat ve Tıp Fakültelerinde kurulan bağış çadırları öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

REKTÖR İBİŞ'TEN TEBRİK
İki gün süren kan bağışında, sağlıkları açısından bağış yapmaları uygun görülmeyen öğrencilerin haricinde yüzlerce ünite kan elde edildi. Söz konusu fakültelerde açılan bağış çadırlarında 600 kişinin hayatını kurtarmaya yetecek toplam 200 ünite kan toplandı. Ankara Üniversitesi Türk Kızılayı öğrenci temsilcisi Mahmut Erkut Atalık, organizasyonu üstlenmenin gururunu yaşadığını belirterek, öğrenci arkadaşlarından aldığı destekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş ise öğrencilerinin çalışkanlıklarının yanı sıra sosyal farkındalık konusunda attıkları adımlarla da dikkat çekmeyi bildiğini dile getirdi. Rektör İbiş, kan bağışının insani bir yardım olmasının yanı sıra kan veren için de çok faydalı olduğunun altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
600 kişiye hayat verecek kan bağışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN