Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İmece usülü' bakışmalar

Giriş Tarihi: 5.1.2015
'İmece usülü' bakışmalar
Yeşilçam'ın ödüllü Görüntü Yönetmeni Aytekin Çakmakçı ile çalışan Ankaralı Film Tayfası ekibi, 15 dakikalık "Bakışma Hikayeleri" adlı filmle yurt içi ve yurt dışı festivalleri hedefliyor. Film "Eğreti Gelinler" kitabının yazarı Şükran Kozalı'nın "Hülya" adlı kitabından uyarlandı. Zaim Güvenç ve Şükran Kozalı'nın birlikte senaryoya aktardığı filmin yönetmenliğini Hakan Baykal üstleniyor. Filmin müzikleri ise Issız Adam filminin müziklerini seçen Hakan Eren'e ait.

NEFRET SEVGİYE DÖNÜŞÜYOR

Bakışma Hikayeleri, hapisten çıkan bir adamın yoluna nasıl devam edeceğini anlatırken bu konu bütünlüğü içinde şiddeti ve nefreti sevgiye dönüştürmenin yollarını da izleyiciye aktarmaya çalışıyor. Filmin ana temasını sevginin gücü ve kıymeti oluşturuyor. Film çekimlerinde gerçek bir boks ringinden Ankara dizilerinin çekildiği MGA stüdyolarına kadar birçok mekan kullanılıyor.

GALASI YAKINDA ANKARA'DA
Filmin kameramanlığını Meltem Çolak üstlenirken, yapımcılığı aynı zamanda oyuncusu olan Zaim Güvenç yapıyor. Filmde Zaim Güvenç, Merve Aslan,Cansın Murat Çevik, Gözdecan Karaduman, Özgür Bacaksız, Hüseyin Sevimli ve Hakan Sedef rol alıyor. Ankaralı genç sinemacıların imece usulü ile çektiği film çok yakında yapılacak galada seyirciyle buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İmece usülü' bakışmalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN