Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören'de kadınların 'danışma merkezi' var

Keçiören Belediyesi Kadın Danışma Merkezi kadınlara, şiddetle mücadele konusunda ihtiyaç duydukları her alanda ücretsiz destek sağlıyor

Giriş Tarihi: 7.1.2015
Keçiören'de kadınların 'danışma merkezi' var
Kadınlara bilgilendirme ve yönlendirme, psikolojik ve hukuksal destek veren Keçiören Kadın Danışma Merkezi, bin 981'i telefonla, 470'i yüz yüze yapılan toplam 2 bin 451 başvuruyu sonuçlandırdı. Başvuranlardan bin 100'üne telefonla, 214'üne ise yüz yüze bilgi verilerek yönlendirmede bulunuldu. Başvuran 193 kadına psikolojik, 407 kadına hukuksal destek veren Danışma Merkezi, iş bulma talebiyle yapılan 102, ayni nakdi yardım için yapılan 524 başvuruyu da sonuçlandırdı.

ŞİDDETE DUR DEMELİYİ Z
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye'de en yaygın sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddete "dur" demek amacıyla sorumluluk aldıklarını belirterek, "Kadın Danışma Merkezimiz kadınlarımıza her türlü desteği veriyor. Ayrıca kadına karşı şiddetin önlenmesine destek vermek amacıyla 400 kadınımızın katıldığı bir seminer düzenledik. Şiddetin her türlüsünün zarar ve şer getireceğini halkımıza hatırlatmanın boynumuzun borcu olacağına inandık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de kadınların 'danışma merkezi' var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN