Suriyeli göçmenler kampa gönderildi

'da bulunan bir grup Suriyeli göçmen polis ve zabıta ekipleri tarafından, barındıkları çadırlardan alınarak kamplara gönderildi

Giriş Tarihi: 7.1.2015
Suriyeli göçmenler kampa gönderildi
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan, ancak bulundukları kamplardan ayrılarak caddelerinde dilenerek yaşamlarını sürdüren Suriyeliler, yeniden kamplara götürülüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen operasyon kapsamında ekipler, Çankaya Balgat'ta bir arsa üzerinde kurdukları çadırlar ve barakalarda yaşayan Suriyelileri kamplara götürmek için harekete geçti.

Gitmemek için direndiler
Suriyelilerin yaşadıkları yere giden ekipler, kendilerini Mardin ve Şanlıurfa'daki kamplara götürmek için ikna etmeye çalıştı. Yanlarında tercüman bulunmayan polis ve zabıta ekipleri ile Suriyeliler anlaşmakta güçlük çekti. Kamplara geri dönmek istemeyen bazı Suriyeliler ise ekiplere zor anlar yaşattı. Barakada yaşayan Suriyeliler, kendilerini götürmek isteyen polis ekiplerine çaydanlık bardak gibi eşyalar atarak direndi. Yaşanan gerginlik üzerine Suriyeliler polis ekipleri tarafından zorla minibüslere bindirildi. Arbede sırasında Suriyeli bir kadın baygınlık geçirdi. Çoğunluğu çocuklardan oluşan 25 Suriye vatandaşı kamplara gönderilmek üzere bindirildikleri minibüslerle alandan götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli göçmenler kampa gönderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN