Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenboğa'ya dev 'külliye'

Esenboğa yolunda kurulacak dev kampusun temelini atan Cumhurbaşkanı, kampus kelimesi yerine "külliye"yi önerdi

Giriş Tarihi: 8.1.2015
Esenboğa'ya dev 'külliye'
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampusu'nun temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı. Kampus kelimesi yerine "külliye"yi kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Bilkent'teki Tıp Fakültesi Sağlık Temel Bilimleri ve Laboratuvarları binasının açılışını da gerçekleştirdi.

"GÜÇLÜ NESİLLER YETİŞECEK"
Milletlerarası hukuka yaptığı katkılar nedeniyle fahri doktora unvanı verilen Erdoğan, kendi adını taşıyan konferans salonundaki törende yaptığı konuşmada projenin Türkiye'de kendinden bahsettiren bir çalışma olacağını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyon metrekare kapalı alana sahip olacak külliyenin, geleceğin güçlü nesillerini de yetiştireceğini kaydetti.

İLK ETABI BU YIL İÇİNDE BİTİRİLECEK
Erdoğan, 2010'da kurulan genç bir müessese olmasına rağmen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin hızlı mesafe katettiğini, seçkin bir eğitim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurguladı. Erdoğan, "Çubuk Külliyesi" tamamlanıp, arzu edilen fiziki altyapı oluşturulduğunda, üniversitenin çok daha ileri seviyelere ulaşacağını dile getirerek, bu yılın sonunda ilk etabının açılışını gerçekleştirmeyi öngördükleri külliyenin diğer üniversiteler için de örnek teşkil edecek bir eğitim yuvası olacağını söyledi.

"KÜLLİYE DAHA İSABETLİ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan törende, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile "kampus" kelimesiyle ilgili bir müzakerede bulunduklarını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Herhalde buna 'külliye' daha güzel olur dedim. Bu yeni dönemde bir ilk olur" sözleri salonda alkışlarla karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenboğa'ya dev 'külliye'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN