Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankapark için imza kampanyası başladı

Ankara 18. İdare Mahkemesi'nin Ankapark'a verdiği durdurma kararına tepkiler sürerken Gökçek, AOÇ için eski CHP lideri Baykal'la yaptıkları görüşmeyi anlattı

Ankapark için imza kampanyası başladı
Meslek odaları ve CHP'lilerin Ankapark'a bir AK Parti projesi olduğu için karşı çıktıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski CHP lideri Deniz Baykal'la daha önce AOÇ için yaptıkları özel görüşmeyi anlattı. Gökçek, "Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili plan yapılırken ben Sayın Deniz Baykal'a gitmiş ve yardımcıları ile birlikte AOÇ Kanunu hakkında enine boyuna konuşmuştuk. Onlardan vize alarak bu kanun çıkmıştır" dedi.
BAYKAL İLE GÖRÜŞTÜK

AOÇ Kanunu ile ilgili Deniz Baykal'dan vize alındığını belirten Gökçek şöyle konuştu: "Ankapark işine siyasi açıdan bakacak olursak burada bize muhalefet yapan kişilerin de onayını aldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili plan yapılırken ben Sayın Deniz Baykal'a gittim. O dönemki yardımcıları ile birlikte AOÇ Kanunu hakkında enine boyuna konuşmuş ve onlardan vize alarak bu kanun çıkmıştır."

PARAYI ÇÖPE ATACAĞIZ
Ankapark'ın AK Parti ve Melih Gökçek projesi olduğu için karşı durulduğunu ifade eden Gökçek, "En son Mimarlar Odası ve 4 oda buranın tarım alanı olarak ilan edilmesi için idari mahkemeye başvurdu. Bu kadar parayı çöpe atacağız. Hanımefendilerin ve beyefendilerin isteği için burada arpa ve buğday yetiştireceğiz. Yapmış olduğumuz her şeyi de yıkacağız" diye konuştu.

HEDEF 100 BİN İMZA
Ankapark ile ilgili Ankara 18. İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı vermesiyle ilgili tepkiler devam ediyor. SABAH Ankara'nın haberleriyle Başkent'in gündemine oturan Ankapark'taki paralel oyuna sivil toplum kuruluşları da tepki gösterirken change.org isimli internet sitesi üzerinden kararın iptali için imza kampanyası başlatıldı. Kampanya ile ilgili yapılan açıklamada 100 bin imzanın hedeflendiği duyuruldu.

MİMARLAR ODASINI KINIYORUZ

Ankapark'ı durdurmaya yönelik kararın ardından sosyal medya üzerinden de tepkiler çığ gibi büyüdü. Twitter üzerinden #MimarlarOdasınıKınıyoruz adı altında açılan hashtag üzerinden Ankaralılar tepkilerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankapark için imza kampanyası başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN