Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın: İnternet medyasında çalışanlar da kart alabilmeli

ASİAD Başkanı Barış Aydın, dijital medyanın hızla geliştiğini anlatarak, "Bu alanda çalışanlar da basın kartı alabilmeli" dedi

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Aydın: İnternet medyasında çalışanlar da kart alabilmeli
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, gazetecilerin, yaşanılan dünyanın, daha huzurlu ve daha şeffaf bir hale gelmesi için gece gündüz çalıştığını belirterek, "Her meslek grubunun imrenerek baktığı sarı basın kartı, gazetecinin sadece kimliği değil, aynı zamanda gururudur. Dijital medya hızla gelişirken, bu alanda çalışan gazeteci arkadaşlarımızın da sarı basın kartı alma çabasını destekliyoruz"" dedi. Aydın, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, geçtiğimiz yıl içerisinde 66 gazetecinin hayatını kaybettiğini ve 119 gazetecinin de kaçırıldığını anımsattı. Yaşanan olaylar nedeniyle gazetecilik mesleğinin dünyanın en tehlikeli meslekleri arasına girdiğini vurgulayan Aydın, "İnsanların haber alması ve düzenli bilgi akışı için basının özgürce çalışacağı ortamların olması son derece önemli" diye konuştu.

Prestij ve ayrıcalık

Türk basınının geçmişten bugüne önemli gelişme gösterdiğini, yazılı ve görsel boyutunun yanında dijital ortamda da görevini fedakarca yerine getiren basın mensuplarının etkinliğini her geçen gün arttırdığına dikkati çeken Aydın, her meslek grubunun imrenerek baktığı sarı basın kartının basın mensuplarına prestij ve ayrıcalık getirdiğini bildirdi. Aydın, "İnternet medyasında çalışanlar da sarı basın kartı özgürlüğünden faydalanmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın: İnternet medyasında çalışanlar da kart alabilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN