Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TİKAV'ın "Annem ve Ben" projesine destek

Uzun süreli hastanede tedavi gören çocuklar ve annelerine destek amacıyla hayata geçirilen "Annem ve Ben Projesi"ne destek geldi

Giriş Tarihi: 14.1.2015
TİKAV'ın Annem ve Ben projesine destek
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun süreli tedavi gören çocuklar ve annelerine destek amacıyla Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ile işbirliği protokolü imzaladı. TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Türkiye'de ilk olacak "Annem ve Ben" projesine, TÜGİAD Ankara Şubesi'nin destek vermesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

BİR YIL SÜRECEK

Projenin, hastaneden gelen talep doğrultusunda, vakıf yetkililerinin ziyaretiyle ortaya çıktığını anlatan Yılmaz, "Konudan haberdar olur olmaz, ekibimizle hastaneye ziyarete gittik. 'Oradaki çocuklara ve annelerine nasıl destek oluruz' diye düşündük. Hastanede görmüş oldukları tedavi nedeniyle uzaklaşmış oldukları sosyal hayatı onlara yaşatabilmek ve moral-motivasyon desteği verebilmek için bir yıl sürecek olan "Annem ve Ben Projesi"ni hazırladık" dedi.

MOTİVASYON ARTIRILACAK

TÜGİAD Ankara Başkanı Türker Naslı "Proje için özel bir çalışma grubu oluşturduk. Bu grup, TİKAV koordinasyonunda çalışmalarına hemen başlayacak, TÜGİAD olarak üzerimize düşeni eksiksiz yapmak istiyoruz" dedi. Bu ayın sonunda faaliyetlerine başlayacak çalışma grubu, öncelikle anne ve çocuklara kendilerini tanıtarak, yapılacak faaliyetleri anlatacak. Proje kapsamında çeşitli eğlenceler ve kültür sanat faaliyetleriyle anne ve çocukların moral-motivasyonun artırılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKAV'ın "Annem ve Ben" projesine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN