Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bursa Ulu Şehir' temalı sergide kentin güzellikleri görücüye çıktı

Bursa Valiliği ve Anadolu Ajansı işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında, ulu şehir Bursa'nın dört mevsim çekilen fotoğraflarından oluşan sergi 17 Ocak'a kadar 'da görülebilecek

Giriş Tarihi: 15.1.2015
'Bursa Ulu Şehir' temalı sergide kentin güzellikleri görücüye çıktı
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde izlenime sunulan "Bursa Ulu Şehir" temalı fotoğraf sergisinin açılışına Bursa Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Anadolu Ajansı Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

"BURSA CENNETTEN BİR KÖŞE"
Açılışta konuşan Arınç, "İnsanlar Bursa'yı sadece Ulu Camii, Mevlana ya da Cumalıkızık ile tanıyor. Fakat bu sergi Bursa'yı bir bütün olarak anlatıyor. Birbirinden başarılı doğa fotoğraflarıyla öne çıkan, AA'nın ödüllü foto muhabiri ve serginin mimarı Ali İhsan Öztürk'e, Bursa'nın dört mevsimde doğal, kültürel ve tarihi mekanlarını fotoğraflamasını rica ettik. O da tüm dünyaya Bursa'yı tanıtabilecek güzel çalışmaya imzasını attı. Bursa'nın turizm ve tarih kültürünü çok iyi tanıtmalıyız. Mutlaka bir cennet var ve Bursa'da bu cennetten bir köşe" diye konuştu.

17 OCAK'A KADAR AÇIK OLACAK
Bursa ile ilgili daha önce de yapılmış çok güzel çalışmalar bulunduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, "Şunu arzu ettim, bir göz, biraz da dışarıdan, Türkiye'de ödüllü bir göz gelsin, Bursa'nın bir yıl boyunca bütün mevsimlerini ayrı ayrı çalışsın ve bunu büyükşehirlerde ve yurt dışında fotoğraf sergisi olarak da kullanalım. Amacımız buydu. Proje bir yıl devam etti ve son olarak hava fotoğrafı çekimiyle çalışma tamamlandı" dedi. Sergi, 17 Ocak'a kadar açık kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bursa Ulu Şehir' temalı sergide kentin güzellikleri görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN