Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Koç duvara tosladı

CHP'li Haluk Koç'un torpille Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü olduğunu iddia ettiği Fevzi Yılmaz'ın 1985'ten bu yana Melih Gökçek ile çalıştığı ortaya çıktı

CHP'li Koç duvara tosladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da tıpkı Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi baltayı taşa vurdu. Sözde torpilliler listesiyle ortaya çıkan ve dikkatleri üzerine toplayan Koç'un "iftira" listesi hazırladığı ortaya çıktı. AK Parti döneminde birçok kişinin VIP torpille göreve geldiğini, bunlardan birinin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fevzi Yılmaz olduğunu açıklayan Koç yanıldı.

TORPİL İDDİASI
Koç, geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Özel Kalem Müdürü Fevzi Yılmaz'a AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın dünürü olduğu gerekçesi ile "VIP Torpil" uygulandığını gündeme getirmişti. Ancak Yılmaz'ın Melih Gökçek'in Keçiören Belediye Başkanlığı döneminden bu yana özel kalem müdürlüğü görevinde olduğu ortaya çıktı. Fevzi Yılmaz'ın sınav kazanarak 2 Ocak 1986'da Keçiören Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nde göreve başladığı, 2 yıl çalıştıktan sonra Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü'ne atandığı ortaya çıktı. Yılmaz, "1994 yılına kadar bu görevde kaldım. Sonra Büyükşehir Belediyesi'ne atandım. 22 yıldır Özel Kalem Müdürlüğü yapıyorum. İddia edildiği gibi açıktan değil nakille görevlendirildim. Ayrıca dünürüm İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ile yıllar sonra tanıştık ve dünür olduk" dedi.


NE AK PARTİ VARDI NE DE VEKİL ATAŞ
Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevine atandığında AK Parti diye bir partinin dahi olmadığını ifade eden Fevzi Yılmaz, "Ben Haluk Koç'un iddia ettiği gibi AK Parti döneminde özel kalem müdürü olmadım ve o tarihlerde Mustafa Ataş'ı tanımıyordum. Kızım Hilal, Mustafa Ataş'ın oğlu ile evlendiğinde ben zaten 10 yıllık müdürdüm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Koç duvara tosladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN