Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel AVM'ye tepkiler artıyor

Sincan'da cami, Kur'an kursu ve imam hatip lisesini yıkarak AVM yapan dernek, bunu rant için yapmamış

Paralel AVM'ye tepkiler artıyor
Sincan'da faaliyet gösteren ve Paralel Örgüte yakınlığıyla bilinen Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği'nin külliye yapma vaadiyle yıktığı Sincan İmam Hatip Lisesi, Kur'an kursu ve caminin yerinde yükselen AVM'ye tepkiler büyüyor. Dernek ise sorumlu yayıncılık ilkesiyle hareket eden, rant iddialarını gündeme getiren SABAH 'ya tekzip gönderdi.

AĞIZLARA BİR PAR MAK BAL …

Dernek, hiçkimseye külliye yapımıyla ilgili söz vermediklerini anlatarak, rant iddialarını yalanladı. Ancak konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sincan İmam Hatip Lisesi mezunları, bir dernek kurarak Kur'an kursunun ve caminin yıkılmasını engellemek için eylemler yaptıklarını ve dava açtıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını anımsattı. Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği'nin yıkılan lise yerine Sincan'ın en ücra köşelerinden birine söz verdiği imam hatip lisesi yapmasını eleştirerek, "Tepkiler üzerine AVM'nin içerisinde sosyal alan ve cami inşaatına başladı" dedi.

"RANT İÇİN Mİ SEVAP İÇİN Mİ?"
Paralel AVM'ye tepki için bir araya gelen Sincan İmam Hatip mezunları, "Dernek yönetimi bize, daha büyük bir cami, daha iyi bir okul ve harika bir Kur'an kursu vaadinde bulunmuştu. Rant için okullarımızı, Kur'an kursumuzu elimizden aldılar. Çok tepki toplamasın diye AVM'nin arkasına bir de cami yaptılar. Bu araziye inşa edilen AVM içinde 166 dükkan bulunuyor. Cadde üzerindeki dükkanları 2 milyon TL'ye satıyorlar. Cami, imam hatip lisesi, Kur'an kursunu yıkıp yerine AVM dikmek ve milyonlarca para kaldırmak rant için mi sevap için mi yapılır. Bu AVM yıkılmalı" dedi.

SİNCAN BELEDİYESİ'NDEN DE ARSA SATIN ALDILAR
AVM projesi, bir kısmı derneğin kendi mülkü olan ve diğer kısmı da 2010 yılında Sincan Belediyesi tarafından yapılan ihale ile satın alınan arsa üzerine inşa edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel AVM'ye tepkiler artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN