Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli Tuğba'nın YHT aşkı

Yüzde 70 zihinsel engelli 31 yaşındaki Tuğba Babacan, çok sevdiği yüksek hızlı trenin resimlerini (YHT) çizerek geleceğe umutla baktığını açıkladı

Engelli Tuğba'nın YHT aşkı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verdiği ücretsiz ulaşım kartı sayesinde defalarca YHT ile seyahat ederek şehirleri görme imkânı bulduğunu belirten Babacan'ın en büyük hayali çizdiği YHT resimlerini trenlerin sahibi olarak nitelendirdiği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'a hediye edebilmek.

8 YAŞINDA BAŞLADI

Yaklaşık 3 yaşındayken götürüldüğü hastanede yüzde 70 zihinsel engelli olduğu anlaşılan ve doktorların, "Bu çocuğu iyi takip edin" dediği 31 yaşındaki Tuğba Babacan, günün büyük bir bölümünü odasında resim yaparak geçiriyor. Gördüğü her şeyi resmedebilen Babacan'ın hayalleri arasında çizdiği resimlerden oluşan bir sergi açabilmek.

BAŞKA YERLERİ GÖRDÜM
Zihinsel engelli olduğundan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verdiği ücretsiz ulaşım hakkı sayesinde yüksek hızlı trene binen Tuğba Babacan, bu sayede Eskişehir, Konya ve İstanbul'u görme imkanı yakaladı. YHT'ye binmeyi çok sevdiğini ifade eden Babacan, "Sürekli olarak evde vakit geçiriyordum. YHT sayesinde babamla birlikte başka şehirleri görme imkanımız oldu. YHT'ye olan tutkum arttı ve artık o benim resimlerimde yer bulmaya başladı" dedi.

SAHİPLERİNE HEDİYE ETMEK İSTİYOR
Evde YHT resimlerinin yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, şimdiki Bakan Lütfi Elvan ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın YHT ile olan portrelerini çizen Tuğba Babacan çizdiği resimleri YHT'lerin sahibi olarak nitelendirdiği bu üç isime hediye etmek istiyor. Günün büyük bir bölümünü resim çizerek geçiren Babacan doğa resimlerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan ile birlikte 9 Kasım 2013 tarihinde hayatını kaybeden usta gazeteci Savaş Ay'ın da portreleri bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli Tuğba'nın YHT aşkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN