Mamak'ta facianın eşiğinden dönüldü

Giriş Tarihi: 20.1.2015
Mamak'ta facianın eşiğinden dönüldü

Durali Alıç Mahallesi'nde bir inşaatta hafriyat çalışması sırasında meydana gelen göçük nedeniyle mahalle sakinleri iki gündür kabus yaşıyor

Mamak Durali Alıç Mahallesi 937. Cadde üzerinde önceki gün yıkımı gerçekleştirilen gecekondunun hafriyat kaldırımı çalışmaları göcük meydana geldi. Yaklaşık 50 metrelik alanda gerçekleşen göcük yüzünden cadde ulaşıma kapandı. Göçükten bölgeden geçen su ve kanalizasyon hatları da zarar gördü. Göçmeye devam eden yol üzerindeki binalarda oturan mahalle sakinleri yaşananlara tepki gösterdi. Korkudan geceleri uyuyamadıklarını söyleyen vatandaşlar, "Evlerimizde çatlaklar oluştu. İki gündür suyumuz akmıyor. Kış ortasında sorumsuz iki kişi yüzünden rezillik yaşıyoruz" diyerek duruma tepki gösterdi.

"YARDIM BEKLİYORUZ"
Kontrolsüz bir şekilde harfiyat kaldıran müteahhitlik firmasına ateş püsküren bölge sakinleri, "Uyarılarımza rağmen harfiyat kaldırmaya devam ettiler. Sonunda cadde yıkıldı. Kayan toprak yünden evlerde çatlaklar oluştu. Su şebekesi ve kanalizasyon hatları tahrip oldu. İki gündür sularımız akmıyor. Tuvalet ve lavaboları kullanamıyoruz. İş bilmez bir müteahhit yüzünden kış ortasında rezil olduk. Burada bir facianın eşiğinden dönüldü. Yetkililerden bize yardım elini uzatmasını mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

ASKİ EKİPLERİ ÖNLEM ALDI

Bölgede tahrip olan su ve kanalizasyon hatlarını onarmak için ASKİ ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Zarar gören su boruları için bölgeye takviye hat çeken ekipler, hasar gören kanalizayon sistemi için çalışmalarını sürdürüyor. Müteahhit firmanın bölgede üstüne düşen sorumlulukları yerine getireceğini söyleyen Mamak Belediyesi yetkilileri "Göcük olan bölgede inşaat firması istinat duvarı ördükten sonra biz de yolu tekrar eski haline getireceğiz" açıklaması yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'ta facianın eşiğinden dönüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN