Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi ne olacak

Ankaragücü-Kahramanmaraş maçının devre arasında çıkan kavganın faturası yine ağır olacak. Kulübe seyircisiz oynama ve para cezası geliyor

Şimdi ne olacak
Gölbaşı Stadı'nda oynanan ve Ankaragücü'nün 1-0 kazandığı maçın devre arasında yaşanan olaylar, yine kulübün başını ağrıtacak. Maçın temsilcilerinin vereceği raporda, çıkan olaylar nedeniyle maçın 15 dakika durduğu gözönünde bulundurulursa Ankaragücü cezadan kurtulamayacak. Daha önce de benzer olaylar nedeniyle ligin ilk yarısındaki Gölbaşıspor maçını seyircisiz oynayan ve 3 bin TL para cezası ödeyen Başkent ekibine, yine 1 maç ceza ve para cezası verilmesi bekleniyor.

TARAFTARLARA DA CEZA
TFF'nin
52. maddesine göre ise olaylara karışan Vural Koçer ve bazı taraftarlara 1 yıla kadar hak mahrumiyeti cezası gelmesi gündemde. Bu kavgaya karışan yöneticiler de verilecek rapora göre hak mahrumiyeti cezası alabilir.

52. MADDE NE DİYOR?

1- Stadyumlarda düzen veya disiplinin ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasının veya güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal eden kişiler, bir aydan iki yıla kadar müsabakalardan men veya süreli hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır.

2- Seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeniyle olaylardan sorumlu kulüplere, saha kapatma cezasıyla müsabakayı seyircisiz oynama cezaları verilebilir. Saha kapatma cezasıyla müsabakayı seyircisiz oynama cezası aynı, ayrı ve birlikte verilebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi ne olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN