Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yeni Türkiye'nin en kazançlı kenti Başkent

ASİAD Başkanı Barış Aydın, 'nın 'büyüyen Türkiye'nin' en avantajlı kenti olduğunu belirterek, "Ankara, geleceğin dünya kenti olacak" diye konuştu

Giriş Tarihi: 20.1.2015
'Yeni Türkiye'nin en kazançlı kenti Başkent
Her geçen yıl artan sanayi ve ticaret verilerinin 'ya verilen "memur kenti" sıfatını, "yıldızı parlayan kent" olarak değiştirdiğini söyleyen Aydın, "Anadolu'nun merkezi Ankara iş dünyasında yaşanacak her gelişme, sadece çevresini kalkındırmayacak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu da dahil tüm Anadolu'ya katkı sağlayacak" dedi.

YABANCI YATIRIMDA YÜZDE 42 ARTIŞ

Aydın, Ekonomi Bakanlığı'nın Uluslararası Doğrudan Yatırım Verileri Bülteni'ne göre yabancı yatırımcıların bu yılın ilk 4 ayında 1 milyar 267 milyon dolar doğrudan yatırım yaptığının belirtildiği, gayrimenkul sektörüne bakıldığında ise geçen yıla göre yabancı yatırımda yüzde 42 oranında artış gözlendiğini vurguladı.

"DÜNYA EKONOMİK KENTİNİN İŞARETÇİSİ"
Ankara'daki değişimin özellikle yabancı yatırımcılar tarafından iyi okunması gerektiğini ifade eden Barış Aydın, "Bugün İstanbul'da yaşananlara, yarın Ankara'da şahit olacağız. Şu an altyapı inşa ediliyor. Birbiri ardına dikilen iş ve yaşam merkezleri, özellikle Kazan çevresinde savunma sanayinin baş döndüren hızı, mucizelere imza atan OSTİM başta olmak üzere organize sanayilerin ivmesinin hızla yükselişi gelecekteki 'dünya ekonomi kentinin işaretçisi" diye konuştu. Yabancı yatırımcının Ankara'da sıklıkla kiralama yerine artık satın almaya başlamalarının bu keşfin ayak izleri olduğunu anımsatan Aydın şöyle devam etti: "Ankara'nın daha da gelişebilmesi için farklı açılımlara da ihtiyacı var. Özellikle kentsel dönüşüm yolunda sağlıklı adımlar atılabilmesi için yeni finans kaynakları gerekiyor. Birçok yabancı yatırımcı için kentsel dönüşüm önemli fırsat olabilir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yeni Türkiye'nin en kazançlı kenti Başkent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN