Kapıdaki tehlike

A.Gücü küme düşme tehlikesi altında. 24 Ocak'ta yapılacak kongre öncesinde Başkent ekibinin FIFA'ya olan borçlarının üç aydır ödenmediği ortaya çıktı

Kapıdaki tehlike
Borçlardan başını kaldıramayan Ankaragücü, şimdi de küme düşme tehlikesi yaşıyor. En son Klukowski'nin borcunu ödeyen eski Başkan Mehmet Yiğiner görevden ayrıldıktan sonra FIFA'ya olan borçların 3 aydır ödenmediği ortaya çıktı. Eski borçların yanı sıra şimdi de yeni borçların olduğu ve bunların da yapılandırılmadığı ifade edildi.

ACİL 800 BİN TL PARA LAZIM

Eğer Ankaragücü bu borçları ay sonuna kadar ödemezse kulübü büyük tehlikeler bekliyor. Öncelikle puan silineceği, taksitlerin gecikmeye devam etmesi durumunda ise kulübün küme düşürüleceği gündeme gelecek. Kulübün acilen 800 bin TL bulması gerekiyor.

BAŞKAN ÇIKMAZSA KAYYUMA GİDECEK
Ankaragücü'nde bir diğer tehlike ise kulübün kayyuma gitmesi. Daha önce iki kez ertelenen ve cumartesi günü yapılması planlanan son kongrede dananın kuyruğu kopacak. Ertelenme şansı olmayan kongrede aday çıkmaması kulübün tarihe karışmasına neden olacak. Süreç şu şekilde işleyecek: Cumartesi yapılacak kongrenin maddeleri belirlenecek. Daha sonra Divan Kurulu oluşturularak gündem maddelerinin görüşülmesine geçilecek. O maddelerin birinde başkan ve yönetim kurulunun seçilmesi ifadesi yer alacak. Adayın olup olmadığının tespiti yapılacak. Aday çıkmaz ise Divan Kurulu bunu tutanağa işleyecek. Daha sonra bu tutanak Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'ne gönderilecek. Orada yapılacak tespit sonrası da "Kulübün yönetimi oluşturulamadığı için kayyuma gitmesi ve yeni bir yönetim oluşturulması" kararına varılacak. Eğer başkanlık için bir aday çıkmaz ve tüm bunlar olursa Ankaragücü tarihe karışacak.

BİZ NE DİYORSAK O!
Ünal Turakoğlu'nun 17 Ocak'ta yazdığı "Gökçek'in şifresi!" başlıklı yazısı gündeme bomba gibi düştü. Önce Aylin Nazlıaka'nın twitter'dan paylaştığı yazı daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından "Ankaragücü ile ilgili yazının %90'ı doğru" denilerek paylaşıldı. "Gökçek'in şifresi!" isimli yazıda, "Gökçek'in Aylin Nazlıaka'nın yönetime adam sokmaya çalışmasından rahatsız olduğu ve 2 milyon liranın verilmesi için ilişkilerin gözden geçirilmesi gerektiği" ifadeleri yer alıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapıdaki tehlike
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN