Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa Evi'nde basın buluşması

Bursa Evi'nde basın buluşması
Bursa Evi'nde basın mensupları AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in konuğu olarak bir araya geldi. Ülke gündeminin, ekonomik ve siyasi gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Şahin, "Ankara'da Bursa'yı anlatan bir mekan olduğu için Bursa Evi'ni tercih ettik. Önemli toplantılarımızı çoğu zaman burada yapıyoruz" dedi.

BURASI CANLI BİR MÜZE
Türkiye'de siyasi gündemin yoğun olduğunu bu nedenle Ankara ve Bursa arasında mekik dokuduklarını kaydeden Şahin, "Bursa Evi bu nedenle ikinci adresimiz. Burası yalnızca toplantı yapılan bir yer değil. Aynı zamanda canlı bir müze, bir sergi gibi. Duvarlarda sergilenen ipekler, orijinal Bursa İpeği. Çiniler Bursa'dan getirildi. Mutfak orijinal Bursa mutfağı" dedi.

BEĞENİ KAZANDI
Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan tesiste salonlara Orhan Gazi, Osman Gazi, Murat Hüdavendigar gibi türbeleri Bursa'da olan Osmanlı padişahlarının isimlerinin verilmesi dikkat çekti. Şahin, basın mensuplarına Bursa Evi'ni ve terasını da gezdirdi. Bursa'nın anıt ağaçları, eski fotoğrafları ve günümüzdeki önemli mekanlarına ait görüntüler yanında eşsiz çini, ipek ve hat örneklerinin sergilendiği Bursa Evi'nin Ankara manzarası da basın mensuplarının beğenisini kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Evi'nde basın buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN