Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taş ocakları vatandaşı canından bezdirdi

Mamak'ta son 30 yılda sayıları 11'i bulan taş ocakları nedeniyle meydana gelen elektrik kesintileri ilçe sakinlerini isyan ettirdi

Taş ocakları vatandaşı canından bezdirdi
Mamak'a bağlı Kutludüğün Mahallesi sakinlerinin başı ilk kez 1985 yılında kurulmaya başlayan ancak geçen süre içerisinde sayıları 11'i bulan taş ocakları ile dertte. İlk kurulan taş ocağı mahallenin elektrik hattı üzerinden işlerini yaparken buna zaman içerisinde açılan taş ocakları da dahil olunca sürekli olarak patlama sesi ve toz bulutu içerisinde yaşamak zorunda kalınan mahallede bir de elektrik sorunu yaşanmaya başlandı. Elektrik sıkıntısı nedeniyle mahallelinin sürekli olarak şikâyetçi olduğunu ifade eden Kutludüğün Mahalle Muhtarı Bülent Gül, "Mahallemize ilk taşocağı 1985 yılında kuruldu. Geçen 30 yıl içerisinde bu sayı 11'i buldu. İlk kurulan ocak mahallenin elektriğini kullanmaya başladı. Buna zaman içerisinde açılan diğer taşocakları da eklenince mahalleye artık elektrik düşük voltajlı olarak geliyor. Bu da sürekli olarak evdeki elektrikli aletlerinin ve kat kaloriferlerinin bozulmasına neden oluyor. Maddi olarak bizi zor durumda bırakıyor. Mahalleli durumdan çok şikâyetçi olduğundan bizde Enerjisa'ya şikâyetleri bildirdik ancak şuana kadar bir geri dönüş olmadı" dedi.

'Susuz kalıyoruz'
Mevcut trafoların elektrik yükünü kaldırmadığını belirten Gül, "Düşük voltajın yanı sıra uzun süreli elektrik kesintileri de yaşanıyor. Mahallemizin elektriği kesilince bize su getiren pompalar da devre dışı kalıyor ve susuzluk yaşıyoruz. Bir an önce çözüm üretilmesini bekliyoruz" diye konuştu. Mahalleye ayrıca 4 aydır elektrik faturası kesilmediği anlatan vatandaşlar ise, "Kutludüğün'den Bayındır Barajı'na su taşıyan derede taş ocakları tarafından dökülen mıcırlar nedeniyle tıkandı. 4 aydır da elektrik faturası kesilmiyor. Gelecek faturalar yüklü olacağından zorlanacağız. 'nın göbeğinde mahrumiyet hayatı yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taş ocakları vatandaşı canından bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN