Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Koç yalanını kendisi itiraf etti

CHP'li Haluk Koç, Fevzi Yılmaz'a haksızlık yaptığını itiraf etti. Koç, "sehven konuştum" diyerek özür diledi

CHP'li Koç yalanını kendisi itiraf etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da tıpkı Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi baltayı taşa vurdu. Sözde torpilliler listesiyle ortaya çıkan ve dikkatleri üzerine toplayan Koç'un hazırladığı "iftira" listesinde torpilli olarak göreve geldiğini iddia ettiği Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fevzi Yılmaz'a karşı haksızlık ettiğini açıkladı. SABAH 'nın da "CHP'li Koç duvara tosladı" haberiyle gündeme getirdiği Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fevzi Yılmaz'a atılan iftiranın ardından Koç, hakkında sehven konuştun dediği Yılmaz'dan özür diledi. Koç kameralar karşısında yaptığı konuşmada, "Bazı KPSS'ye girmeden istisnai kadrolardan devlet kadrolarına atananların listesini vermiştim. Bir de bürokraside VİP torpille kısa yoldan zıplayan bürokratları ifade etmiştim. Söylediklerim arasında sehven bir ifade var. Bunu da düzeltmeyi siyasi bir erdem olarak kabul ediyorum. İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın yakını Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Özel Kalem Müdürü Fevzi Yılmaz 1984'ten beri bu görevde. Ona karşı söylemimizde bir haksızlık yapılmıştır. Bunu da düzeltmek istiyorum" dedi.

NE AK PARTİ VARDI NE DE VEKİL ATAŞ
O dönem Haluk Koç tarafından hakkında yapılan asılsız iddiaların ardından sadece SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Fevzi Yılmaz, "Ben Haluk Koç'un iddia ettiği gibi AK Parti döneminde özel kalem müdürü olmadım ve o tarihlerde Mustafa Ataş'ı tanımıyordum. Kızım Hilal, Mustafa Ataş'ın oğlu ile evlendiğinde ben zaten 10 yıllık müdürdüm. O dönemde ne AK Parti vardı ne de vekil Mustafa Ataş " demişti.

MELİH GÖKÇEK'TEN KAYMAKLI KADAYIF

Öte yandan bir diğer gelişme de Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun, Gökçek hakkında kullandığı kişilik haklarını ihlal edici sözler nedeniyle 6 bin TL tazminat ödeyeceği bildirildi. "Size KK ısmarlayacağım" twitiyle merak uyandıran Gökçek, Kılıçdaroğlu'ndan alacağı tazminatla Gençlik Parkı'nda kaymaklı kadayıf ısmarlayacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Koç yalanını kendisi itiraf etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN