Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhammed'in cenazesi morgda unutuldu

Irak Türkmeni çiftin bebeği Muhammed, Gazi Hastanesi'nde vefat etti. Çift, 70 bin liralık fatura nedeniyle cenazeyi morgda bıraktı

Muhammed'in cenazesi morgda unutuldu
'da doğduktan 4 ay sonra tedavi gördüğü Gazi Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde hayatını kaybeden Muhammed bebeğin cenazesi hastaneye olan yaklaşık 70 bin TL'lik borcun ödenememesi nedeniyle aileye teslim edilmedi. Hastane yönetimi 19 gün sonra borcun saklı kalması ve ödenmesi kaydıyla cenazesinin aileye verilmesine karar verdi ancak Irak Türkmen'i olan aileye bir türlü ulaşılamadı.

UMUTLA GELMİŞLERDİ

Iraklı Türkmen çift Ahmet ve Maral Kahıyah daha önce 4 kez çocuk sahibi oldu ancak doğan tüm bebekler çeşitli genetik hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetti. Yeniden çocuk sahibi olmak isteyen genç çift son gebelikte daha iyi şartlarda doğum yapabilmek ve doğacak olan bebeğin de vefat eden diğer kardeşleri ile aynı hastalık bulgularını taşıması üzerine Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. 27 yaşındaki Maral Kahıyah'ın yaklaşık 7 ay önce dünyaya getirdiği ve Muhammed ismi verilen bebeğe ilk günden itibaren ağır karaciğer yetmezliği bulgularının yanı sıra mitokondriyel deplesyon sendromu teşhisi konuldu. Ölümcül bir hastalık olması ile birlikte ender görülen bu hastalığın ardından hastanenin yenidoğan yoğun bakım ünitesinde yaklaşık 4 ay boyunca yaşam mücadelesi veren Muhammed bebek 7 Kasım 2014 tarihinde hayatını kaybetti.

KARŞIYAKA'DAN DA CEVAP YOK

Hastane morgunda 88 gündür tutulan Muhammed bebeği sahiplenen çıkmayınca Başhekim Prof. Dr. Kadriye Altok bu sefer de Karşıyaka Mezarlıklar Müdürlüğü'ne bir yazı gönderdi. 19 Ocak 2015 tarihinde gönderilen ve ailesi tarafından teslim alınmayan Muhammed'in cenazesinin defin edilmesinin talep edildiği yazıya Karşıyaka Mezarlıklar Müdürlüğü de yanıt vermeyince Muhammed'in cenazesi 88 gün geçmesine rağmen bir türlü toprağa verilemedi.

'BORCU SAKLI KALSIN' DENİLDİ
Gazi Üniversitesi Hastanesi'nin kendilerine kestiği faturayı ödeyemeyince Muhammed'in cenazesi hastanenin morgunda tutulmaya başlandı. Aradan geçen 19 günün ardından bebeğin cenazesi bir türlü alınmayınca Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kadriye Altok, hastanenin morg ve cenaze hizmetleri birimine yazı göndererek Muhammed'in cenazesinin borcunun saklı kalması ve ödenmek kaydı ile ailesine teslim edilmesini istedi. Ancak görevliler ne Muhammed'in babasına ne de annesine ulaşabildi. Ailesi tarafından da unutulan Muhammed bebeğin cenazesini sahiplenen çıkmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhammed'in cenazesi morgda unutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN