Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doç. Dr.Tarık ÇAVUŞOĞLU: Doğum sonrası vücudunuzu yeniden şekillendirin

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Hamilelik ve doğum süreci kadınlarda estetik kaygıların en sık görüldüğü dönemdir. Ancak doğumdan sonra doğru yöntemlerle sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Meme deformitelerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz
Doğum sonrası memedeki en büyük değişim hacim kaybıdır. Doğum öncesi memesi çok büyük olmayan kadınlarda küçülme, büyük olanlarda ise sarkma veya sönmüş balon görünümü ortaya çıkabilir. Bazı kadınlarda ise emzirme sürecinde büyüyen göğüsler sonrasında da büyük kalır. Küçük ve sarkma olmayanlarda uygun boyutta kullanılan "meme protezi " ile hem meme hacmi artırılır hem de sarkma etkileri giderilir. Sarkan memelerde ise "meme dikleştirme" (mastopeksi) ameliyatları tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile aynı seansta meme protezleri de kullanılarak bir miktar büyütme de yapılabilir. Gebelik sonrası hormonal değişimler ve dolayısı ile memelerin son halini alması 1 yıl kadar sürdüğünden bu süre dolmadan ameliyat olmak uygun değildir.

Pürüzsüz ve gergin bir karın için…
Gebelik sonrasında özellikle göbeğin alt kısmında görülen sarkma, gevşeklik, çatlaklar ve karnın tümünde görülen şişlik anneleri rahatsız eden sorunların başında gelir. "Karın germe" yani abdominoplasti işlemi sırasında sarkan deri özellikle göbek altında yoğunlaşan çatlaklar ile birlikte çıkarılıp, orijinal göbek korunarak hastaya daha yeni bir göbek deliği oluşturulmaktadır. Karın germe işlemi sonrasında oluşan ameliyat izi bikini altında kalacak kadar aşağıda ve gizli planlanır. Aynı seansta yapılacak "Liposuction" işlemi de bölgesel yağlanmalardan kurtulmayı sağlayacaktır. Karın germe işlemi sonrasında anneler 2-3 hafta içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler.

Lazer liposuction ile incelirken sıkılaşın
Doğum sonrası verilen kilolara rağmen bölgesel yağlanmaların (karın, basen, bel, sırt, diz içleri, bacak içi) tedavisinde liposuction özellikle "lazer yardımlı liposuction" en başarılı tedavi yöntemidir. Özellikle yeni nesil lazerlerin ciltaltı dokudaki sıkılaştırıcı etkisi, sarkmaya müsait hamilelik sonrası dokularda geleneksel liposuction'a göre belirgin üstünlük gösterir.

Gebelikte oluşan vajinal deformasyonlardan kısa sürede kurtulun
Hormonal ya da doğum operasyonu esnasındaki fiziksel travmaya bağlı gelişen, vajen ve vulva deformasyonlarının lazer yardımlı cerrahiler ile tedavisi mümkündür. Diğer bir sorun doğum sonrası vajinal gevşeme ve genişlemedir. Ciddi deformasyonlarda vajen daraltma operasyonları (vajinoplasti) uygulamaları yapılmaktadır. Orta ve hafif derecede vajinal genişlemelerde fraksiyonel karbondiyoksit lazer ile "lazer ile vajinal daraltma" (vajinal sıkılaştırma, yenileme, gençleştirme) uygulaması çok başarılı sonuçlar vermektedir. Yaklaşık 10 dakika süren uygulamada, 2-3 seansta istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir. Aynı seansta vulvar bölgede renk açma, gençleştirme ve doğum izlerine müdahale etmek de mümkündür.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doç. Dr.Tarık ÇAVUŞOĞLU: Doğum sonrası vücudunuzu yeniden şekillendirin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN