Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenigün programı ile güne neşeli karşılama

Türk Dünyası'nın en sevilen programı, TRT Avaz'ın başarılı yapımı "Yenigün" dopdolu içeriğiyle beğeniliyor. Programda sağlık, müzik, moda konuşuluyor

Giriş Tarihi: 3.2.2015
Yenigün programı ile güne neşeli karşılama
Yaklaşık 300 milyon nüfuslu bir coğrafyaya hitap eden, Türk Cumhuriyetleri'nin ortak sesi olan TRT Avaz'ın lokomotif programı "Yenigün" sabahların gülen yüzü olmaya devam ediyor. Dopdolu içeriğiyle hafta içi her gün Türkiye saatiyle 8'de başlayan program sağlıktan mutfağa müzikten eğlenceye, moda, doğal yaşam, kültür, el sanatları, dekorasyon gibi konuları ve birbirinden değerli konuklarıyla sabahların neşesi, günün enerjisi oluyor.

SAMİMİ SOHBETLER

Deneyimli sunucular Levent Kol ve Şahla Orujova Bozkurt, Türkiye'nin ve Türk dünyasının önemli isimlerini ağırlıyor, en sıcak, en samimi sohbetleri izleyenleriyle paylaşıyor. Yönetmenliğini ve yapımcılığını TRT prodüktörlerinden Fatih Doğru'nun yaptığı "Yenigün", Türk Dünyası ülkeleriyle yaptığı ortak yayınlar ve canlı bağlantılarla hem ortak kültür coğrafyamıza konuk oluyor hem de ülkemizi ortak kültür coğrafyamızda tanıtıyor. Program TRT Ankara Sevgi Stüdyosu'ndan canlı olarak yayınlanıyor.

ZENGİN İÇERİĞİYLE DİKKAT ÇEKİYOR
Ünlü isimlerin en bilinmeyen yönleri ve sürpriz performanslarıyla konuk olduğu program, canlı sunulan kaliteli müzikleriyle de farklılık gösteriyor. Deneyimli besteci ve orkestra şefi Ahmet Özgül'ün yönettiği Yenigün Orkestrası'nın solistliğini, Türk Dünyası Müzik Topluluğu'nun başarılı yorumcularından Feryal Başel Tüzün yapıyor. Tüzün, ortak kültür dünyamızın özgün eserlerini en iyi yorumlayan sanatçıların başında geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenigün programı ile güne neşeli karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN