Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akköprü projesi destek gördü

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, ANGİAD yönetim kurulu üyesi işadamlarının hazırladığı Akköprü projesine destek verdi

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Akköprü projesi destek gördü
Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi ziyaret etti. Genç işadamlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Güllüce, "Bu ülkenin müteşebbislere ihtiyacı var. İşte bu yüzden sizleri kutluyorum. Sizler üreten, bu ülke için bir şey yapmaya çalışan, istihdam sağlayan, katkıda bulunan iş insanlarısınız" dedi. Fatma Semiz, Güllüce'ye Ankara'nın tarihi yapılarından 800 yıllık Akköprü ile ilgili hazırladıkları projeyi sunarak, "Akköprü, Ankara'nın şehir belleğinde maalesef gerekli yeri alamadı. Alaeddin Keykubad adına Vali Kızılbey tarafından Yenimahalle'de yaptırılan köprü, günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış ender yapılardan biri. Buranın restore edilmesi konusunda sizin de desteğinizi bekliyoruz" dedi.

AKKÖPRÜ PROJESİ ÖNEMLİ
Bakan Güllüce de Akköprü Projesi'nin çok önemli olduğunu, genç işadamlarından çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda da bir proje beklediğini söyledi. Çevreye, doğaya, doğadaki canlılara saygının Avrupalılar'dan önce Türklere özgü özellikler olduğunun altını çizen Güllüce, "Bir zamanlar kentlisinden köylüsüne kadar tüm halkımız, çevre ve doğa konusunda duyarlıydı. Ancak zaman içinde ne yazık ki çevre bilincimiz köreldi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akköprü projesi destek gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN