Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankapark bitecek Kanal yolda

Ankapark'la ilgili durdurma kararının kalktığını açıklayan Melih Gökçek, Kanal 'nın İmrahor'da yapılacağını, Dikmen Vadisi'nin ise tamamlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Ankapark bitecek Kanal Ankara yolda
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında projelerini anlattı. Programda "Ankapark ne olacak?" sorusu üzerine Gökçek, "Allah'a hamd olsun Bölge İdare Mahkemesi, Ankapark ile ilgili yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Bilinen yolumuza şu anda devam ediyoruz. Herhangi bir sorun yok. Zaten o arada 2. planımızı da geçirmiştik. Yürürlüğe girmedi. Ama şu anda herhangi bir sıkıntı yok yolumuza devam ediyoruz" dedi.

KANAL ANKARA KURUL'DA

30 Mart yerel seçimi öncesinde miting meydanlarında önemle bahsettiği ve seçim vaatlerinden olan "Kanal Projesi"ne değinen Gökçek, projenin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını ve kabul kararı çıkmasını ümit ettiğini belirtti. Kanal Ankara Projesi'nin de hayata geçeceğini söyleyen Gökçek, "İmrahor Vadisi'nde Kanal Ankara'yı yapıyoruz. Beyanat vermişler. Efendim 'burayı beton yığınıyla dolduracak. Bu güzel vadiyi mahvedecek' diyorlar. Aynısını Dikmen Vadisi için de söylüyordunuz. Şu anda dünyanın en yeşil vadisi Dikmen Vadisi" diye konuştu.

"DİKMEN VADİSİ BİTECEK"
Dikmen'de bulunan gecekondu bölgesinden duyduğu rahatsızlığı da dile getiren Gökçek, "Bu dönem içerisinde de göreceksiniz Allah'ın izniyle Dikmen Vadisi'ni yapacağız, hiç çaresi yok" dedi. Programda bir başka projeyi de anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, dar gelirli vatandaşlar için 150 bin konutluk, içerisinde sosyal alanların, camilerin olduğu bir alan yapma isteğinin olduğunu açıkladı.

"EYMİR'İ ANKARALININ MALI YAPACAĞIZ"
Gökçek, projenin henüz hayata geçmemesi nedeniyle konutlar için düşündüğü yeri de açıklamadığını söyledi. Eymir Gölü'nün bütün Ankaralılar tarafından kullanılması gerektiğini de belirten Gökçek, "Eymir'i ufak bir elit grubun kullandığı bir alan olmaktan kurtarıp Ankaralının malı yapacağız. Eymir'e girmek Ankaralının hakkı değil mi? Sen niye giremiyorsun oraya? Araban var sokmazlar, inersin sokmazlar, kavga edersin dişini geçirirsen bırakır içeri. Eymir'i Ankaralıya hediye edeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankapark bitecek Kanal Ankara yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN