Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SABAH yazdı Büyükşehir temizledi

Büyükşehir Belediyesi, SABAH 'nın gündeme getirdiği Kale'deki kirliliği ortadan kaldırdı. Burçlardaki yazılar silindi ve isler temizlendi

Giriş Tarihi: 8.2.2015
SABAH Ankara yazdı Büyükşehir temizledi
SABAH 'nın haberi üzerine Ankara Kalesi'ne yakışmayan görüntüler ortadan kalktı. Sorumsuz kişiler tarafından Kale burçlarına yazılan yazılar ve uyuşturucu bağımlılarının yaktığı ateşin geride bıraktığı is ve kirler temizlendi. Başkent'in en fazla turist çeken bölgesi Ankara Kalesi'nde, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi temizlik ekiplerince yapılan görsel ve hijyenik temizlik sonucunda Kale turizme yakışır hale geldi.

"YAZI SİLME MAKİNESİ" İŞ BAŞINDA

Ekipler, Türkiye'de bir ilk olan "yazı silme makinesi" kamyonunu çok zor koşullar altında sur dibine kadar yaklaştırarak basınçlı su hortumlarını burçlara taşıdı. Kale'ye gelen turistlerin ve yerli ziyaretçilerin merakla izlediği temizlik aşamasında Kent Estetiği ekipleri, 2 ton kumlama malzemesi, 1.5 ton is temizleyici madde kullanarak Ankara Kalesi'nde görsel çirkinliğe neden olan yazıları sildi, isli ve kirli bölgeleri temizleyerek dezenfekte etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH Ankara yazdı Büyükşehir temizledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN