Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullarda süt dağıtıldı

Giriş Tarihi: 10.2.2015
Okullarda süt dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlaması nedeniyle Çankaya İlkokulu'nda düzenlenen törene katıldı. Avcı, törende çocuklara süt dağıttı

Ders zili yeniden çaldı. 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin ikinci dönemi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla Çankaya İlkokulu'nda başladı. Bakan Avcı, okul sütü dağıtımı için düzenlenen törende, yeni eğitim öğretim yılının ikinci yarısının hayırlı olması temennisinde bulundu.

"KURU ÜZÜMLER NEREDE?"

Bakan Avcı, bu yıl 6 milyon öğrencinin süt programından yararlanacağını, kuru üzümlerin dağıtımına ilişkin çalışmanın da sürdüğünü kaydetti. Avcı, "Başbakan açıkladı, 'kuru üzümler nerede?' diye merak ediyorsunuzdur. Onunla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. İnşallah mart ayı sonu o programı yürürlüğe koyacağız" dedi.

KURAL DIŞI BİNDİRMEYİN
İkinci yarıyılın tüm öğretmenlere ve öğrencilere sağlık ve başarı getirmesini dileyen Bakan Nabi Avcı, servis şoförlerine de seslenerek daha dikkatli olmalarını istedi. Servis şoförlerinden öğrencileri kural dışı indirip bindirmemelerini isteyen Avcı, öğrencilerin, anne ve babalarına ve yakınlarına sağlık içerisinde ulaşabilmelerini sağlamalarını özellikle rica etti.

KARDAN ADAM YAPACAĞIZ
Öğrencilere 'kar yağınca ne yapacağız?' diye soran Bakan Avcı, öğrencilerden "Oynayacağız, kardan adam yapacağız, kayacağız ve tatil yapacağız" yanıtlarını aldı. Bunun üzerine Avcı, "Çok çok kar yağarsa gelemeyecek gibi olursak, o zamanda okulları tatil edebiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda süt dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN