Halkın tercihi genç ve dürüst vekiller

Giriş Tarihi: 16.2.2015
Halkın tercihi genç ve dürüst vekiller

Yaklaşan genel seçimler öncesi lılara, "Nasıl bir vekil istiyorsunuz" diye sorduk. Vatandaş, halkla iç içe, genç ve dürüst vekil istediğini söyledi

SABAH , yaklaşan milletvekili seçimleri için Başkent'in nabzını tuttu. Ülke gündemini sanılanın aksine çok iyi takip eden sokaktaki insan, öncelikle göstermelik olmayan, kolayca ulaşılabilen, sözünün arkasında duran, sorunları iyi bilen dürüst, genç milletvekillerini Meclis çatısı altında görmek istiyor.

"İSTİKRARIN SÜRMESİNİ İSTİYORUZ"
Meclis'te genç ve dinamik milletvekillerini görmek istediğini belirten Yasemin Sezgin(40), "Gelişen ve ilerleyen Türkiye'de gençlerin daha verimli olabileceğine inanıyorum. Tabi ki bunun yanında gelişen ve değişen ülkemizi idare edecek donanımlı ve bilgili genç vekillere ihtiyaç var. Oy tercihimde ise ekonomideki istikrarın sürmesi etkili olacaktır" dedi.

KUŞAK DEĞİŞİMİ MUTLAKA OLMALI
Genç neslin yeniliğe daha açık olduğunu söyleyen Çetin Dursun(35), istikrardan yana olduğunu ve bir milletvekilinin halkın dilinden anlaması gerektiğini belirtti. Ülkenin refahı adına kuşak değişiminin şart olduğunu vurgulayan Guddusi Doğan(48), "Üretken ve çalışkan siyasetçilerin yetişmesi tek temennim. Güvenli, sözlerini yerine getiren, dünyada Türkiye'yi temsil edebilecek, kapısı sonuna kadar millete açık parti ve vekilden yana oy kullanacağım" dedi.

GENÇLER SİYASETTE İLK SIRALARI ALSIN
Gençlerin yedek kulübesinde değil ilk 11'de yer alması gerektiğini belirten Ümit Temir(35), "Bir genç olarak isteğim siyasette gençlerin önünün daha çok açılması. Fakat genç vekillerde, siyasetin içinden gelen, siyaseti bilen insanların olması daha önemli" dedi. Arkadan siyaseti iyi bilen neslin gelmesinin önemine dikkat çeken Necati Terzi(65) ise, "Yaşlı vekiller yerlerine ülkenin dümenini yönetecek, idare kabiliyeti güçlü insanlar yetiştirmeli" şeklinde konuştu.

AKTİF ÜLKEYE AKTİF VEKİLLER YAKIŞIR
Daha dinamik, kavgalardan uzak bir meclis görmek istediğinin altını çizen Dilek Ağcaoğlu( 39), "Daha yaratıcı ve yeni nesli daha iyi çözümleyen gençlere vekillik yolu açılmalı. Bu seçimde ise tamamen projelere göre oy tercihimi yapacağım" dedi. Aktif ülkeye, aktif vekillerin yakışacağını söyleyen Murat Aypek(40), görüşünü "Seçimimde dürüstlük, çalışkanlık, yapılan icraatlar tercihime yön verecek unsurlar olacak. Projelere bakacağım, ona göre oy vereceğim" şeklinde ifade etti.

KURU AĞAÇLAR MEYVE VERMEZ
Yıllardır Meclis'te olan ve yaptıkları en ufak bir icraatı olmayan vekillerden rahatsızlık duyduklarını vurgulayan İzzet Yanık(55), "Ülkemizin temsiliyeti çok önemli. Kan değişikliği her zaman yarar sağlar. Seçimde genç adaylı partiler tercihimi etkileyen en önemli unsur olacak" dedi. Kuru ağacın meyve vermeyeceğini belirten Duran Yorulmaz(82), gençleşen neslin dilinden genç siyasetçilerin anlayacağını, gençlere yetki verilmesi gerektiğini söyledi.

MİLLET SEVGİSİNİ İÇİNDE TAŞIMALI
Milletvekilliğine 50 yaş sınırının konulması gerektiğini ifade eden Muharrem Karakoca(58), "Gelişmiş ülke seviyesine geçiş döneminde şeffaf, devletini ve milletini seven genç vekillere ülkenin ihtiyacı var" dedi. Dinine ve manevi değerlerine bağlı, millet sevgisini taşıyan genç neslin dümene geçmesinin tam zamanın olduğunu söyleyen Ertan Çetintaş(46), "Vekiller yüklendikleri misyonun farkında olan insanlardan olmalı" dedi.

PARTİLERE VİZYON GENÇLERLE GELİR
Parlamentoda aktif, taşın altına elini koyabilecek, yürekli temsilcilerin olması gerektiğinin altını çizen Zihni Soytemiz(61), "Karşıt fikirlere saygılı, milletin meclisinden kavgayı uzak tutacak vekilleri görevde görmek istiyorum" dedi. Sabır, sürekli gayret ve işbirliği kavramlarının başarıyı beraberinde getirdiğini söyleyen Süleyman Karameşe de "Koltuğunu kaptırma kaygısında olanlar var. Vizyon sağlayacak gençlerin önü açılmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkın tercihi genç ve dürüst vekiller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN