Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te Trabzon Günleri yarın başlıyor

Atatürk Kültür Merkezi'nde yarın başlayacak "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri" öncesi Trabzon heyeti SABAH Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'ı ziyaret etti

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Başkent'te Trabzon Günleri yarın başlıyor
Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu ve 'da faaliyet gösteren Trabzon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül'ün katıldığı ziyarette, yarından itibaren 9'uncusu gerçekleştirilecek Her Yönüyle Trabzon Etkinliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

"Daha coşkulu olacak"
19-22 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenleyecekleri Her Yönüyle Trabzon Günleri hakkında bilgi veren Vakıf Başkanı Bilgin Aygül, "38 yıl önce 1976'da Trabzon Derneği'ni kurduk. O tarihten itibaren çalışmalarımızı yöremiz insanına yönelik aralıksız sürdürüyoruz. 8 yıl önce böyle bir proje hayata geçirdik. Bunun amacı Trabzon'umuzu tanıtmaktı. Bu yıl da diğerlerinden daha coşkulu ve farklı olarak Atatürk Kültür Merkezi'nde etkinliğimizi gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

'Trabzon'u yaşamaya bekliyoruz'
Bu etkinliklerle güzel şeylerin ortaya çıktığını ifade eden Özak ise, "Bunu daha ileri noktaya getirerek daha güzel şeyler yapabilmek adına buradayız. Trabzon'u önemli bir marka şehri yapabilmek ve Trabzon'un tüm güzelliklerini insanlarla paylaşabilme adına bu etkinliği önemsiyoruz. Etkinlikte, Trabzon'un yöresel yemekleri ve ürünlerinin yer alacağı stantlar, çağdaş sanatlar ve el sanatları sergileri, dinletiler, yöresel yiyecekler, yayla pazarı ile dört gün dört gece sizleri Trabzon´u yaşamaya, horon oynamaya davet ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Trabzon Günleri yarın başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN