Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te Trabzon rüzgârı

Trabzon Vakfı ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen 9. Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Başkent'te Trabzon rüzgârı
Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri" başladı. Trabzon'un sosyal ve kültürel önemini konu edinen etkinlikte bu yıl, konser, dinleti, dans ve halk oyunları gösterisi, panel, söyleşi, sergi, defile, tiyatro, belgesel ve film gösterimleri yer alacak. Etkinliğin açılış törenine eski Meclis Başkanı Köksal Toptan, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Trabzon Valisi Abdil Celil, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile milletvekilleri, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkent Trabzon damak tadıyla buluşuyor
Etkinliğin Trabzon kardeşliğini pekiştirdiğini, Türkiye'yi Trabzon ile tanıştırmak için büyük bir fırsat olduğunu belirten Kuru fasulyeci Oğuzhan Saral, "Her yıl 200 binin üzerinde ziyaretçi çeken Trabzon etkinliklerine duyulan ilgi bizleri de sevindiriyor. Başkentliler Trabzon insanına sahip çıkıyor. Bizler de elimizden geldiğince onları Trabzon damak tadıyla buluşturuyoruz. 4 gün boyunca yöresel köftemiz, kuru fasulyemiz, kebabımız ile Başkentlilere ziyafet sunacağız " dedi.

Trabzon değişiyor
Trabzon'un değişim yaşadığının altını çizen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, "Trabzon marka şehir olma yolunda ilerliyor. Trabzon'da sizleri yılın 365 günü davet ettiğimizi ve sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum" dedi. AKM'nin bu tür etkinliklerde yetersiz kaldığını ifade eden eski Bakan Özak ise "Trabzon'un kültür ve sanatını da Türkiye'ye bu etkinlikle duyuruyoruz. Herkesi dört gün Trabzon'u yaşamayı davet ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Trabzon rüzgârı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN