Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 saat uyudu, bin 500 kişiye iş verdi

Giriş Tarihi: 22.2.2015
4 saat uyudu, bin 500 kişiye iş verdi

"Efsane Vali" Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, günde 4 saat uyuyarak sıfırdan zirveye ulaştığını ve bin 500 kişiye istihdam sağladığını söyledi

Henüz 33 yaşında olmasına karşın çalışkanlığını babası "Efsane Vali" merhum Recep Yazıcıoğlu'ndan alan genç işadamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, sıfırdan başladığı iş dünyasında bin 500'den fazla kişiye istihdam sağlıyor. Yazıcıoğlu, günde 4 saat uyuyarak sıfırdan zirveye ulaştığını ifade ederek "Hizmet kanımda var. Çok çalışarak elde ettiğim başarılarla örnek olma ve özellikle gençliğin sorunlarını çözme hedefimi Meclis'e taşımak istiyorum" dedi.

Kendinizi anlatır mısınız?
Aslen Trabzonluyuz. 1982 yılında rahmetli babamın Çorum Alaca kaymakamlığı sırasında dünyaya geldim. Babamın görevi nedeniyle çok sayıda ilde yaşama fırsatı buldum. İlköğrenimimi Tokat, Aydın ve Erzincan'da bitirdim. Erzincan Lisesi'nde başladığım lise eğitimimi Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesi'nde tamamladım. Üniversitede ise tiyatrocu olmak istediğim için, Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi yetenek sınavına girdim ve en iyi erkek oyuncu olarak sınavları kazandım. İngiltere'deki dil eğitimimin ardından yeniden üniversite sınavına girerek Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü kazandım. Bir yandan da iş hayatında tecrübe kazanmaya başlamıştım. Kendi işimi kurma hayaliyle, sektöre ilk adımımı 2007 yılında KY Temizlik ve İnşaat firmamla attım. Daha sonra farklı sektörlerde hizmet veren 3 firma daha kurarak çok şükür başarılı olduk.

Genç yaşta iş kurmak zor olmadı mı?
Başarılı olmak için çok çalıştım. Babam rahmetli olduğu zaman bize Ankara'da bir ev bıraktı. Ailemin de desteği ile çok çalışarak iş hayatında başarı sağladım. Günde 4 saat uyuyarak kurduğum şirketleri büyüttüm. Şimdi çok şükür bin 500'den fazla kişiye istihdam sağlayan şirketlerle büyük hizmetler veriyoruz. Türkiye'ye hijyen standartlarını ilk getiren firmalardan biriyiz. Tüm bu başarıları tesadüf veya mirasla değil, çok çalışmayla kazandık.

İş hayatında nelere dikkat edersiniz? Olmazsa olmazlar neler olmalı?
Ticaret yaparken dürüstlükten ayrılmamak en önemli şartım.

'GENÇLİK ARTIK ÇOK DONANIMLI'

Genç bir iş adamı olarak, Türk gençliğini nasıl buluyorsunuz?
Türkiye'de gençlik ciddi şekilde seviye atladı. Oldukça donanımlı, eğitimli ve ülkedeki gelişmelerin farkında olan bir gençlik var şuan. Birkaç yıl öncesine kadar az olan üniversite sayısı arttı. Artık her ilde üniversite var. Hatta bazı illerde birden fazla… Bu da genç neslin bilgisini artırarak, vizyonunu genişletiyor. 2023 hedeflerine de donanımlı gençlikle ulaşacağımıza eminim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman dile getirdiği 3 çocuk önerisinin de ülkemiz geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Gelecek gençlerin ellerinde. Benim gibi hayata sıfırdan başlayarak başarılarıyla ülkesine hizmet etmeye hazır bir genç neslin gelecek olması Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yakışır bir Türkiye'ye ulaşmamızı sağlayacak.

Siyasete girmeye ne zaman karar verdiniz?
Adalet ve Kalkınma Partisi'yle tanışmam, o zaman Başbakan olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı 2009 yılında ziyaret etmemle oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 saat uyudu, bin 500 kişiye iş verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN