Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Nazlıaka kaçak suya teşvik ediyor'

CHP'li Aylin Nazlıaka eşinin kaçak su kullandığı iddialarını reddetmezken, Gökçek Nazlıaka'nın kaçak su kullanımını teşvik ettiğini ileri sürdü

Giriş Tarihi: 22.2.2015
'Nazlıaka kaçak suya teşvik ediyor'
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka arasındaki su kavgası yeniden alevlendi. Eşinin de kaçak su kullandığı ortaya çıkan Nazlıaka, daha önce ortağı oldukları firmada çalışan Ö.S.'yi suçladı. Nazlıaka, "Kayınpederimin kurduğu şirkette çalışan ve ahlaka aykırı suç nedeniyle işten çıkarılan Ö.S. sanırım intikam duygusuyla Gökçek'e koşmuş" dedi. Gökçek ise Twitter'dan Nazlıaka'ya yönelik olarak şunları yazdı: Nazlıaka ailesinde yaygınlaşan kaçak su kullanma temayülü bu konuda inanılmaz bir tehdit oluşturmaktadır."

"İNTİKAM DUYGUSU VAR"
İş yerinde kaçak su kullanıldığını inkar etmeyen Nazlıaka, Twitter'dan iddialara yanıt verdi: "Kayınpederimin kurduğu şirkette çalışan ve ahlaka aykırı suç nedeniyle işten çıkarılan Ö.S. sanırım intikam duygusuyla Gökçek'e koşmuş. Eğer öyleyse babası daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalışmış olan Ö.S.'nin bunu yapması da Gökçek'in buna inanması da şaşırtıcı değil."

"KAÇAK FENOMENİ"
Gökçek ise CHP'li Levent Gök'ün verdiği kaçak su ile ilgili soru önergesi üzerinden Nazlıaka'ya yüklendi. Gökçek, Nazlıaka'nın kaçak su tüketimi konusunda adeta bir fenomen haline geldiğini ifade etti.

KULLANMAK DEĞİL İFŞA ETMEK Mİ SUÇ
Nazlıaka'nın cevabına Twitter hesabı üzerinden cevap veren Gökçek, "Önce oğlumla beni tehdit edip korkutmaya çalışıyor. Sonra ihbarcıyı tacizci olarak itham ediyor. Sonra da beni kendilerinin kaçak kuyu suyu kullandığını ifşa etmemin suç olduğunu söyleyerek mahkemeye vermekle tehdit ediyor. Düşünebiliyor musunuz kaçak kullanmak suç değil, kaçağı ifşa etmek suç. Bu kadar pişkinliğe pes" dedi.

EŞİ DE YAKAYI ELE VERDİ

Villasında kaçak kuyu suyu kullandığı gerekçesiyle 21 komşusu ile birlikte toplam 749 bin 605 TL para cezasına çarptırılan Aylin Nazlıaka'nın viyolonsel sanatçısı eşi İzzet Nazlıaka'nın ortağı olduğu Çankaya'daki beyaz eşya mağazasında inceleme yapan ASKİ ekipleri kaçak kuyu suyu kullanıldığını tespit etti. Bunun üzerine Gökçek ile Nazlıaka arasındaki su kavgası yeniden alevlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Nazlıaka kaçak suya teşvik ediyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN