Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ARTE Sanat'ta 'fabl' sergisi

Giriş Tarihi: 26.2.2015
ARTE Sanat'ta 'fabl' sergisi

Ankara'nın yeni güncel sanat mekanı ARTE Sanat "FABL Güncel Öğretiler" sergisine ev sahipliği yapıyor

Yoğun katılımla açılışı gerçekleştirilen ARTE Sanat'ın ilk sergisinde ulusal boyutta "Fabl" konsepti doğrultusunda çalışan 23 sanatçının eserlerine yer verildi. 28 Mart'a kadar devam edecek, konusu hayvanlar alemi olan sergide, doğanın karakteri üzerine yorumlar içeren hayvansı temalar ile günümüz insanının hikayesini anlatan yapıtlar yer alıyor.

MODERN MİTOLOJİ

Bir başka çalışmada ise Özgür Ballı, tavuk kemiklerinden inşa ettiği bir dinozor iskeleti ile karşımıza çıkıyor. Gönül Nuhoğlu'nun "Çekirgeler Paris Yolunda" isimli çalışmasında da bir grup çekirgenin sürü halinde hareketine vurgu yapılıyor. Cevdet Sarı'nın video çalışmasında ise tütsülenen bir koyun kafası imajı görülüyor. Aşırı dramatik ve tedirgin edici bir durum sergileyen çalışmada, insanın hiyerarşik üstünlüğü ve doğa karşısındaki şiddet dolu tavrı şiirsel bir anlatımla ortaya konuluyor.

İNSAN HİKAYELERİ
Enstalasyon sanatçısı Hüseyin Arıcı'nın "Omurgasızlar" isimli eserinde, birbirleri üzerine yoğunlaşarak ayakta durmaya çalışan solucanlar yer alıyor. Arıcı, omurgalı olmadıkları için ayakta durmayı başaramayan solucanların sürüngen hallerinden bir yığın oluşturarak kurtulmasına dikkat çekmek istediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ARTE Sanat'ta 'fabl' sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN