Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ihlamur Vadisi hayali gerçeğe dönüşecek

Gümüşdere Ihlamur Vadisi projesi için yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak projenin detaylarını SABAH Ankara okurları için yazdı

Ihlamur Vadisi hayali gerçeğe dönüşecek
Sabah Ankara okurları için muhabirlik yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ankara'ya değer kazandıracak Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi'nin detaylarını yazdı. Ankara Çayı üzerindeki çalışmaları fotoğraflayan Ak, "Projeyi açıkladığımızda bazıları hayal olduğunu söylemişti. İnsan, isterse birçok şeyi yapabilir. Hayalle başlayan bir projenin nasıl gerçekleştiği görülmüş olacak" dedi.

ANKARA'YA DEĞER KATACAK

Keçiören'deki Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi ilk temizleme çalışmaları ASKİ ekipleriyle birlikte yapıldı. Hayata geçireceğimiz proje sayesinde Ankara Çayı temizlenip sandalların yüzdüğü, gezintilerin yapıldığı bir rekreasyon merkezi haine getirilecek. Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi yalnızca Keçiören'e değil, tüm Ankara'ya büyük bir katma değer sağlayacak.

KENT BURADA NEFES ALACAK
145 bin metrekarelik rekreasyon alanında, köprü, kafe, yürüyüş yolu ve yazlık sinema gibi bölümler yer alacak. Alana 7 bin 652 yeni bitki dikeceğiz. Projenin adını veren ıhlamur ağaçlarından bölgeye bin 11 adet dikeceğiz. Altı ayrı etap şeklinde devam eden proje tamamlandığında durgun hale getirilecek olan Çubuk Çayı'nda, vatandaşlarımız gondol ve motorlu kayıklarla gezinti yapabilecekler. Gümüşdere Ihlamur Vadisi, kentin nefes alınan alternatif bir bölgesi haline gelecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ihlamur Vadisi hayali gerçeğe dönüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN