Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'de temayül yoklaması vakti

AK Parti İl Başkanlığı yarın Altınpark'ta temayül yoklaması yapacak. Ardından halk anketleriyle listeler oluşturulacak

Giriş Tarihi: 28.2.2015
AK Parti'de temayül yoklaması vakti
SABAH 'ya konuşan AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, kongrelerin ardından yenilenen teşkilat üyeleri ve aday adaylarıyla genel seçimlerde nasıl bir plan izleyeceklerini belirlediklerini söyledi. Yarın Altınpark ANFA Salonu'nda temayül yoklaması programlarının başlayacağını bildiren Yamalı, sonrasında yapılacak halk anketleriyle birlikte Genel Merkez'de değerlendirme yapılacağını ve aday listelerinin oluşturulacağını kaydetti.

TAZE KAN DEPOLANDI

2014 yılı içerisinde iki büyük seçim yaşandığını hatırlatan Başkan Yamalı, "Önemli seçimler sonrasında Ana Kademe, Gençlik ve Kadın Kollarımız da dahil olmak üzere toplamda 75 adet çok renkli ve coşkulu muazzam kongre süreci gerçekleştirdik. Kongrelerle yeni bir sinerji oluşturarak taze kan depoladık ve hemen 2015 takvimimizde bulunan seçim çalışmalarına başladık. Çünkü AK Parti olarak vatandaşlarımıza artan bir sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz" dedi. İstişareye çok önem veren bir yapıya sahip olduklarının altını çizen Yamalı, "Seçim Koordinasyon Merkezlerimizi bir ay önce kurduk. Sandık yönetim kurulumuz ziyaretlerini, eğitimlerini tam gaz sürdürüyor" diye konuştu.

'600 BİN ÜYEYLE DİNAMİK YAPI'
Başvuru sürecinde aday adaylarına küçük bir mülakat yaptıklarını belirten Yamalı, "Sonrasında aday adaylarımızı bazı programlar organize ederek teşkilatlarımıza tanıtmaya başladık. Yarından itibaren bütün teşkilatımızın katılım sağladığı temayül yoklaması programı düzenleyeceğiz. Sonrasında halk anketleri yapıp sonuçları ile birlikte genel merkeze göndereceğiz. Daha sonra da aday listelerimizi oluşturacağız" dedi. 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda kendileri ile yarışan bir parti olduklarını vurgulayan Yamalı, "2015 seçimleri tüm Türkiye'nin yanı sıra dünya ülkeleri için de önem arz ediyor. Bundan ötürü halkımızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı planlıyoruz. Mahalle temsilcilerimizle çalmadık kapı bırakmıyoruz. Sadece Ankara'da 600 bin üyesi olan bir teşkilatız ve bugüne kadar nasıl hizmet ettiysek, bundan sonra da hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

ANKARA İÇİN HEDEF 19 VEKİL
AK Parti İlçe Başkanlarının, diğer partilerin genel başkanlarından daha çok çalıştığını söyleyen Yamalı, "Bu seçimlerde Türkiye ortalamasının üç puan üstü bizim minimum hedefimiz. Genellikle Ankara ortalaması ile Türkiye ortalaması birbirini takip ediyor. Bilindiği üzere Ankara'da vekil sayısı 32'ye çıkartıldı. Bu şartlar altında 32 vekilinden en az 19'unu çıkarmayı hedefliyoruz ve tazelenen teşkilatlarımızla bu başarıyı elde edeceğimize inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de temayül yoklaması vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN