Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel AVM'de mühür skandalı

Fethullah Gülen'e yakın bir derneğin inşa ettiği Sincan'daki AVM inşaatına vurulan mühür önce gizlendi sonra da söküldü

Paralel AVM'de mühür skandalı
Paralel Örgüt'e yakınlığıyla bilinen Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği'nin külliye yapma vaadiyle yıktığı Sincan İmam Hatip Lisesi, Kur'an kursu ve caminin yerinde yükselen AVM inşaatı, projeye aykırılık nedeniyle Sincan Belediyesi tarafından mühürlenmişti. Paralel Örgüt'e gidecek trilyonlarca rantı engelleyen mühürler, hizmet derneği yetkilileri tarafından söküldü. Sincan AVM'de satış ofisinin kapısına vurulan mühürlerin görülmesini istemeyen yetkililer, önce mühürleri kırmızı kurdele ile süsleyerek gizlemeye çalıştı. Belediye görevlilerinin uyarıları üzerine kurdeleleri çıkaran hizmet derneği yetkilileri, şimdi de kapıya vurulan mühürleri söktü.

UYANIKLIK YAPTILAR
Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Sincan Belediyesi ekipleri Paralel AVM inşaatında yaptığı incelemelerde projeye aykırı birçok bölüm bulunduğu belirleyerek AVM'deki 4 ayrı noktaya mühür vurdu. Başta plan ve mevzuata aykırı olarak inşa edilen satış ofisi olmak üzere AVM inşaatındaki taşıyıcı kolonlar, merdiven boşluğu ve AVM bodrum katı mühürlendi. Hukuksuzluğa "dur" diyen mühürler Paralel AVM'deki dükkan satışını olumsuz etkilediği için hizmet derneği yetkilileri tarafndan gizlendi. Uyanık yöneticiler şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yöntemle mühürleri kırmızı kurdele ile süsleyerek gizmeleye çalıştı.

İKİ SKANDAL BİRDEN
Sincan Belediyesi ekiplerinin denetimleri sırasında ortaya çıkan kırmızı kurdele skandalı görevlilerin uyarıları üzerine kaldırıldı. Sincan AVM'nin giriş kısmında bulunan satış ofisinin kapısına vurulan mühürlerin dükkan satışlarının olumsuz etkilediği gerekçesiyle görülmesini istemeyen Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği yetkilileri bu sefer de kapıdaki mühürleri sökerek ikinci bir skandala imza attı. Paralel Örgüt'e rant sağlamak için Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi adıyla inşa edilen AVM'de toplam 166 iş yeri bulunuyor. 12 bin 300 metrekarelik alan üzerine kurulu AVM'de 33 bin 300 metrekare kapalı alan bulunuyor. AVM'nin giriş katında yer alan dükkanlar 2 milyon TL'ye alıcı buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel AVM'de mühür skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN