Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Artık Ankara'ya hasta yollamıyoruz'

Kırıkkale'de sağlık imkânlarının son yıllarda hızla geliştiğini vurgulayan Vali Ali Kolat, "Ankara'ya hasta gönderen değil, kabul eden duruma geldik" dedi

Giriş Tarihi: 5.3.2015
'Artık Ankara'ya hasta yollamıyoruz'
Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde yatan hastaları ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Hastaneye gelişinde Vali Kolat'ı Başhekim Uz.Dr. Tekin Akça karşıladı. Ziyarette konuşan Vali Kolat, "Biz artık il olarak, Ankara'ya hasta gönderen değil, hasta kabul eden duruma geldik. Bu bizim için bir iftihar meselesidir. Önceleri günde ortalama 20-25 hastamız tedavi için Ankara'ya gidiyordu. İlimizin artık böyle bir sorunu yok" dedi.

'TEDAVİ HASTANEDE BİTMİYOR'
Vali Kolat sözlerini şöyle sürdürdü: "Doktorlarımız sağlıklı bir hayat sürmemiz için bizlere yardımcı oluyorlar. Ayrıca evlere gelerek hastalarımızı ziyaret edip, kontrol ediyorlar. Yani sadece tedavi hastanede bitmiyor. Ben buradan ülkemize ve ilimize bu tarz modern hastanelerin kazandırılmasında emeği geçen devletimize, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

HASTALARLA TEK TEK İLGİLENDİ
Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nü ziyaret eden Vali Ali Kolat, hastalarla tek tek ilgilenip durumları hakkında yöneticilerden bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Artık Ankara'ya hasta yollamıyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN