Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan'dan Rio hedefi

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Bakan'dan Rio hedefi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2016 Rio De Janerio Olimpiyat Oyunları'na 1.5 yıl kala farklı projelerle çalışmalara hız verdi. Bakanlık, sportif başarıya da büyük önem veriyor

Rio 2016 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na yönelik hazırlık sürecini bizzat takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şunları söyledi: "Rio 2016 yolunda unutulmaz başarılara imza atmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu noktada başta federasyonlarımız olmak üzere herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Ülke sporuna yakışır başarılar elde etmek adına çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürmemiz şart."

HEDEF MADALYA REKORU
"Rio 2016'ya tarihimizin en yüksek sporcu sayısıyla gitmek istiyoruz. Bunu gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Umuyorum ki, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları, en fazla madalya kazandığımız organizasyon olarak da kayıtlara geçecek. Bunu sağlamak için elimizden gelen her türlü çabayı ortaya koyacağız.Türkiye önemli bir spor ülkesi.Bunu da 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda en güzel örnekleriyle dünyaya göstereceğiz."

SYK KURULDU
Olimpiyat Oyunları'na hazırlık sürecinde federasyonlarla çeşitli planlamalar yapılırken, bu bağlamda Strateji Yüksek Kurulu (SYK) oluşturuldu. Federasyonların 2015 yılı faaliyet programları, kota müsabakaları göz önünde bulundurularak hazırlanırken bakanlık bünyesinde branşların ve sporcuların takibi için uzman kişilerden oluşan bir ekip de hazırlandı.

PERFORMANS TESTİ HAZIRLIKLARI TAMAM
Ülke sporuna yakışır başarıların gelmesi için yoğun çalışma dönemine giren bakanlık, hazırlık sürecinde her türlü detayı inceliyor. Olimpiyatlarda madalya hedefi için "olmazsa olmaz" sayılan birçok faktörü eksiksiz şekilde yerine getiren Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu kapsamda fizyoterapist, mentör, spor psikoloğu, masör, diyetisyen, kondisyoner gibi destek elamanlarının milli takımlarda istihdamını sağladı. Olimpiyatlara hazırlık sürecinde sporcuların fiziksel ve mental performanslarının gelişimi için periyodik olarak performans testlerine tabi tutulması adına da çalışmalar tamamlandı. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda ülke spor tarihinin en büyük başarılarının kazanılması amacıyla olimpik sporcu havuzu belirlendi. Ayrıca federasyonların olimpiyat takımlarının hazırlanması için branşlarında üst düzey yerli ve yabancı antrenörlerin istihdamı sağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'dan Rio hedefi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN