Özgecan için anlamlı dalış

Mamak Belediye Başkanı Akgül ve Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla akvaryuma dalışı gerçekleştirdi. İkili akvaryuma "Özgecan için' pankartıyla daldı

Giriş Tarihi: 10.3.2015
Özgecan için anlamlı dalış
Geçtiğimiz ay Mersin'in tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan'ın için yapılan eylemler 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde de devam etti. Mamak Belediye Başkanı Akgül ve Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla Nata Vega Alışveriş Merkezi'nde bulunan köpek balıklarıyla dolu Aqua Vega Akvaryumu'nda dalış gerçekleştirdi. Dalış öncesi Ercümen, vatandaşlarla küçük bir söyleşi yapıp, hayranları için fotoğraflarını imzaladı. Akgül ise, alışveriş merkezinde bulunan kadınlara kırmızı karanfil dağıttı. Dalış kıyafetlerini giydikten sonra köpek balıklarının ve çeşitli balıkların bulunduğu akvaryuma dalan Akgül ve Ercümen, akvaryumda "Özgecan için" yazılı pankart açtı.

ŞİDDETE DİKKAT ÇEKİLDİ
Akvaryumdan çıkar çıkmaz dalış kıyafetleriyle basın mensuplarının karşısına geçen ikili, kadına şiddete dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Akgül "Suyun altında nefesimizi tüm kadınlar için tuttuk. Kadına şiddet konusuna ve Özgecan Aslan'a buradan mesaj yollamak istedik. Dünyadaki şiddeti azaltma yönünde biz de küçük bir etkinlik yapmak istedik" diye konuşurken Ercümen ise, "Özgecan ile birlikte simgeleşen kadına şiddete olan farkındalığı oluşturma anlamında bir organizasyondu. İçerde gördünüz şiddet olmazken, köpek balığının yanında rahatça gezebildik. Türkiye'de ve dünyada artık kadına ve çocuğa şiddetin gitmesi gerektiğine, bunun bir milat olması gerektiğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan için anlamlı dalış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN