Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyit'in aylık masrafı 700 lira

Yaşadığı kaza nedeniyle solunum cihazına bağlı yaşayan 4 yaşındaki Seyit'in ailesi güç durumda. 900 lira geliri olan baba, elektrik ve mama masraflarının 700 lirayı bulduğunu, bunu karşılayamadıklarını söyledi

Seyit'in aylık masrafı 700 lira
Elmadağ'da 2 yıl önce düştüğü su havuzunun içerisinde uzun süre nefessiz kalan ve yaklaşık 1 yıl boyunca hastanede tedavi gören 4 yaşındaki Seyit Bulanık evde solunum cihazına bağlı yaşıyor. Solunum cihazı nedeniyle ayda yaklaşık 200 TL elektrik faturası ve 500 TL özel mama parası ödeyen kazan görevlisi baba Satılmış Bulanık yetkililerin sesini duymasını bekliyor. Aşağı Kamışlı Köyü'ne ailesi ile birlikte 2 yıl önce Kurban Bayramı ziyaretine giden 4 yaşındaki Seyit Emre Bulanık, evin bahçesinde bulunan su dolu havuzun içerisine düştü.

4 KEZ KALBİ DURDU

Ailesinin durumu fark edememesi nedeniyle uzun süre suyun içerisinde kalan küçük çocuk nefessiz kaldı. Çevredekilerin durumu fark etmesinin ardından Elmadağ Devlet Hastanesi'ne götürülen küçük Seyit buradan Dışkapı Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Ambulansla hastaneye sevk edildiği sırada küçük Seyit'in 4 kez duran kalbi doktorlar tarafından tekrardan çalıştırıldı. Sevk edildiği Dışkapı Çocuk Hastanesi'nde 6 ay boyunca komada kalan Seyit Bulanık, 6 ay kadarda serviste tedavi gördü. 2 yaşında girdiği hastaneden 3 yaşında çıkan küçük Seyit için doktorlar fizik tedavi yapılması gerektiğini ifade etti. Seyit'in fizik tedavisi için hastanelere başvuran aile boş yatak olmadığı iddiası ile geri çevrildi.

FATURA ÇOK GELİYOR
Hastanelerde yer bulamadıkları için Seyit'in fizik tedavisini evde yaptırmak istediklerini dile getiren baba Satılmış Bulanık "Eve doktor çağırdık, o da seans başına 100 TL istiyor. Kazan görevlisi olarak çalışıyorum ve yaklaşık 900 TL maaş alıyorum. Bu maaşın büyük bölümü Seyit'in solunum cihazı nedeniyle yüksek gelen elektrik faturasına gidiyor. Ayda yaklaşık 500 TL'de mamalarına gidiyor. Mamak Kaymakamlığı oğlumun mama parasını karşılıyordu ancak onlar da sadece 3 ay ödedi. Benim en büyük isteğim oğlumun fizik tedavi görebilmesi ve elektrik faturası gibi konularda bize yardımcı olunması" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyit'in aylık masrafı 700 lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN