Suriyelilere mobil eğitim

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Suriyelilere mobil eğitim

AK Parti İl Başkanlığı, sığınmacı çocukların eğitimine destek vermek amacıyla "Mobil Okul" projesi oluşturmaya hazırlanıyor. Hayırseverlerin desteği ile yürütülecek proje kapsamında, savaş mağduru mülteci çocukların yoğun olarak bulunduğu yerlerde gezici öğretmen görevlendirilecek

AK Parti İl Başkanlığı, mülteci çocukların eğitimleri konusunda yol haritası hazırladı. Bazı otobüsleri mobil okul haline getirip mülteci çocuklara eğitim imkanı sunmanın hazırlığı içinde olduklarını belirten Ak Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, "Mülteci vatandaşların böyle bir taleplerinin olduğunu öğrendik. Bu talep doğrultusunda Suriye'de ki kardeşlik tohumunun buralarda filizlenmesi, mülteci çocukların eğitimlerini almaları adına kollarımızı sıvadık. Gezici okulun amacı, okul eğitimi alamayan ya da okul yetersizliğinden ötürü eğitimden yararlanamayan semtlerde mülteci çocuklar için ortak bir eğitim ortamı oluşturmak" diye konuştu. Yurdun farklı bölgelerine sığınmacı olarak gelen mültecilerin olduğuna dikkat çeken Yamalı,"Eğitim öğretim dönemine rastlayan zorunlu göçler neticesinde, öğrenim çağındaki birçok mülteci çocuğun eğitim ortamından uzaklaştığını tespit ettik. Mülteci çocukların yoğun olarak bulunduğu yerlerde gezici öğretmen görevlendirilerek mobil okul uygulaması yapmaya kara verdik. Gezici otobüslerin içerisi tamamen okul tarzında sıra, masa, tahta şeklinde dizayn edilerek, belirlenen yerlerde mülteci çocuklarımızın eğitimi ayağına getirmeye hazırlanıyoruz" dedi.

EN KISA ZAMANDA HAYATA GEÇECEK

Mart ayı sonunda proje çalışmalarına başlayıp en kısa zamanda projeyi hayata geçirmeyi planladıklarının altını çizen Yamalı, "Proje kapsamında, gezici eğitim birimi olarak planlanan ve gerekli donanıma sahip otobüsler tasarlanacak. Mülteci çocuklar burada eğitim alacak. Yaş gruplarına göre ayrı ayrı hazırlanan eğitim modülleri, sınıf içi öğrenme süreçlerinin yanı sıra; sınıf dışı uygulamaları da içerecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilere mobil eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN