Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: G.Birliği nasıl bir takım?

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Bir iddiada bulunuyorum!.. 18 takımın mücadele ettiği Spor Toto Süper Lig'de Gençlerbirliği'ne benzeyen tek bir takım bulamazsınız!..
Hatta sadece takım değil, kulüp de yok…
Ankara ekibinin "Borçsuz oluşu" bile başlı başına önemli bir özellik!
Tesisleri, istikrarlı yönetimi, alt yapı çalışmaları gibi önemli konularda da kırmızı siyahlılar "Örnek kulüp" olarak gösterilebilir.
Ama benim üstünde duracağım asıl konu, G.Birliği'nin kulüp olarak çizdiği görüntü değil!
Ben, takımın "Çok özel bir duruma" sahip olduğuna değinmek istiyorum.
Nedir bu ekibin özel durumu?..
G.Birliği'ni
başta 4 büyükler olmak üzere diğer 17 takımdan ayıran en önemli faktör, "Çok sağlam fiziki yapıya sahip" oyunculardan kurulu olması… Tamamı yere çok sağlam basıyor! Öyle üflediğin zaman yere düşecek, "Narin yapıda" bir futbolcu dahi bulamazsınız bu ekipte.
Oyuncuları, "Tek tek ele aldığınız zaman" gerçekten şaşıracaksınız! Kaleci Ramazan Köse ve geri dörtlüdeki Hakan Aslantaş, Ahmet Çalık, Sedat Bayrak ile Dusca Tosic "Kaya gibi sağlam bir yapıya" sahipler!
Ortadaki Hlep, Petroviç ve Doğa Kaya'nın ortak özellikleri de "Müthiş bir mücadele azmi ve fiziki güce" sahip olmaları… İlerideki Guido Koçer, yeni transfer El Kabir de benzer nitelikte futbolcular!
Şimdi, "Ya Landel'e ne diyeceksin?
Onun fiziki görüntüsü pek parlak değil"
yorumunu yapabilirsiniz.
Bana kalırsa, "Yapmayın!.." Çünkü, Landel'in görünüşü sizi yanıltıyor. Bu oyuncu da en az diğerleri kadar güçlü, hatta bir başka özelliği var; çok süratli… Sadece ilk 11'dekiler değil, ötekiler de aynı fiziki özelliğe sahipler.
Hele bir Gosso var ki; "Romalı Gladiyatör" gibi… Gosso'nun kuvveti yüksek ama "Kontrolsüz hareketleri" o denli çok ki, bu "Aşırı güçlülük" ona kimi zaman pahalıya patlıyor! Mervan, Ahmet, Uğur, Ferhat ve İrfan Can'ı, sakatlığı süren Stancu'yu da eklersek, tümüyle "Çok sağlam" bir takım çıkıyor karşımıza… Eğer bu ekip korunur, kaleye süper bir isim, orta sahaya da "İsabetli paslar atabilen" 1- 2 oyuncu dahil edilirse, seneye G.Birliği'ni izlemeye doyum olmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: G.Birliği nasıl bir takım?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN