Yaşlılar Haftası için ücretsiz işitme testi

Yenimahalle Belediyesi, Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında İkinci Bahar dayanışma merkezlerinde yaşlılara ücretsiz işitme tarama testi uygulamaya başladı

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Yaşlılar Haftası için ücretsiz işitme testi
Yaşlı Yaşam Merkezleri ile ilçe sınırlarında yaşayan emeklileri kucaklayan ve 2 bin 169 vatandaşın hayatına anlam katan Yenimahalle Belediyesi, 50 yaş üstü semt sakinlerine sahip çıkmaya devam ediyor. İlkem İşitme Cihazları'nın katkılarıyla Yenimahalle İkinci Bahar Dayanışma Merkezi'nde işitme tarama testlerine start veren belediye ekipleri, uygulamanın ilk gününde 100'e yakın vatandaşı testten geçidi.

23 MART'TA GAZİ MAHALLESİ
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da vatandaşlarla birlikte işitme testi yaptırdı. Vatandaşlarla sohbet eden ve yaşlılara son yıllarda yeteri kadar değer verilmediğini belirten Başkan Yaşar, gençlerin bu konuda biraz daha itinalı olmaları, toplumun, yerel ve genel idarelerin de yaşlılara sahip çıkmaları gerektiğini söyledi. Başkan Yaşar, "Gücümüzün yettiği kadar hem sağlık hem sosyal alan konusunda yaşlılarımıza hizmet etmek bizim vazifemiz, Türk milletinin geleneği de İslam dininin bize emri de böyle" dedi. 23 Mart'ta da Gazi Mahallesi sakinlerine işitme tarama testi yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar Haftası için ücretsiz işitme testi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN