Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Poyraz bebeğe umut Işığı 'da doğdu

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Poyraz bebeğe umut Işığı Ankara'da doğdu

Doğuştan karaciğer hastası Poyraz bebeğin hikâyesini televizyondan izleyen TIR şoförü Hacı Yağcı, talihsiz bebeğe gerekirse karaciğerinin tamamını vereceğini söyledi

Türkiye mavi ışık hastalığı diye de bilinen Crigler Najjar sendromlu Poyraz bebeğin dramını, babasının sanayi sitesinde 550 TL'ye yaptırdığı fototerapi yani ışık tedavisi cihazıyla duydu. Basında çıkan haberlerin ardından hastanede tedavisi gerçekleştirilip taburcu edilen 4.5 aylık Poyraz Ergün için planlanan karaciğer nakli halası Serpil Arıcan'ın vazgeçmesi nedeniyle gerçekleşmedi. Talihsiz bebek için yeni bir umut ışığı 'da doğdu. Poyraz bebeğin hikayesini televizyon haberlerinden izlediğini söyleyen Çorumlu TIR şoförü Hacı Yağcı hiçbir karşılık beklemeden gerekirse ciğerinin tamamını vereceğini açıkladı.

"CİĞERİMİ VERMEK İSTİYORUM"
Kararı nasıl aldığını anlatan Yağcı, "15 gün önce televizyonda akşam haberlerini izlerken mavi ışık hastası Poyraz bebeğin haberini sonuna kadar izledim. Karaciğer nakli olması gerekiyormuş ve halası verecekmiş. Benim rahatsızlığım vardı, 4-5 gündür evdeydim. Dün sabah yine aynı televizyon kanallarından bir tanesinde izledim. Haberlerde halasının karaciğer naklinden son anda vazgeçtiğini söylediler. Sebebini bilemiyorum ama gerçekten sağlık sorunu yoksa yazık diyorum. Ben bu çocuğa kendi ciğerimi vermek istiyorum" diye konuştu.

'UMUDUNUZU kAYBETMEYİN'
İkisi evli dört çocuğunun olduğunu söyleyen Yağcı, ailesinin de kendisini olumlu karşıladığını belirterek şöyle konuştu: "Ailem aldığım kararı çok güzel karşıladı, hiç kimsenin bir şey dediği yok, sonuçta bir can. Babanın feryadını gördüğümde yıkıldım. 'Herkes uyuyor ama ben sabahlara kadar uyuyamıyorum, ağlıyorum, feryat ediyorum' diyordu. Poyraz bebeğin ailesine şöyle bir çağrım olacak: Allah'tan hiçbir zaman ümitlerini kesmesinler. Yetkililer de yardımcı olursa ciğerimin gerekirse yarısını gerekirse tümünü o bebeğe veririm. Yeter ki o çocuk yaşasın. Bunu içimden gelerek, tüm samimiyetimle söylüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poyraz bebeğe umut Işığı Ankara'da doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN