Bu evde tek kural anne ve çocukların oyun oynaması

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Bu evde tek kural anne ve çocukların oyun oynaması

Sincan Belediyesi, anne ve çocukları kaynaştırarak iletişimlerini kuvvetlendirmek için "Anne ve Çocuk Oyun Evi"ni hizmete açtı

Anne ve çocuklarının birlikte zaman geçirip oyun oynadığı Sincan Belediyesi Anne ve Çocuk Oyun Evi'ndeki tek kural, anne ve çocuğun birlikte oyun oynaması… Sadece çocuğun değil annenin de oyunlara eşlik ettiği ev, hafta içi her gün anne ve çocukları ile dolup taşıyor. Oyun evi Temelli'de Ek Hizmet Binası'nın üst katında misafirlerini bekliyor. Ev'de çocuk oyun grupları ve birbirinden renkli oyuncaklar bulunuyor. Hafta içi her gün anne ve çocuklarını bekleyen "Anne ve Çocuk Oyun Evi" sizi çocuğunuzun en kıymetli anlarına ortak olmaya çağırıyor. Büyüklerin de çocukluğuna döndüğü Oyun Evi'nde anneler çocukları ile hoşça vakit geçiriyor. Anneler çocukları ile birlikte oyun kurarken hem onların sosyal olmasını sağlıyor hem de çocuğa hayata farklı açıdan bakmayı öğretiyor. Anne Çocuk Oyun Evi'ni çok beğendiğini belirten Fatma Duru, "Çocuğumla birlikte buraya gelip oyunlar oynuyoruz. Hem ben evde kalıp sıkılmaktan kurtuluyorum hem de bebeğim arkadaşları ile de oyunlar oynayabiliyor. Evde bu kadar oyuncağımız da yok" dedi.

Belediye Başkanı Tuna'dan davet
Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Oyun Evi'ni hizmete açmış olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirterek, "Burada miniklerimiz ve anneleri bir araya gelerek hoş vakit geçiriyor. Anne ve çocuğun bir arada oyunlar oynamasının şart olduğu evimizde, büyükler de küçük oluyor ve çocuklarını anlamaları kolaylaşıyor. Oyun evimize tüm anne ve çocukları bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu evde tek kural anne ve çocukların oyun oynaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN