Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak kentsel dönüşümde halkın yanında

İş Bankası ile protokol imzalayan Mamak Belediyesi, kentsel dönüşümün devam ettiği bölgelerdeki konut sahipleri için finansman desteği sağlayacak

Giriş Tarihi: 25.3.2015
Mamak kentsel dönüşümde halkın yanında
Mamak Belediyesi, İş Bankası ile imzalanan protokolle, Mamak'ta yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde hak sahiplerine uygun kredi ve vade imkanı sağlayacak adımı attı. Hak sahiplerinin elini kolaylaştıracak bu protokol Mamak'ta ki değişimi de hızlandıracak. Hükümetin de kentsel dönüşüm projelerine verdiği desteği göz önünde bulunduran Mamak Belediyesi ilk etapta Gülseren-Anayurt Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi'nde bin 400 hak sahibini ilgilendiren protokolle hak sahiplerine finansal destek sunmak için büyük bir adım attı. İmzalanan protokolle, İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredileriyle hak sahibi maliklere, yeni yapılarının inşa sürecinin tamamlanması aşamasına kadar uzun vadeli ve konut kredisi koşullarında uygun finansman olanağı sağlanacak. Protokol daha sonraki etaplarda Mamak Belediyesi'nin uyguladığı diğer kentsel dönüşüm projelerinde de uygulanacak.

HALKA SINIRSIZ KOLAYLIK

Kentsel dönüşüm noktasında vatandaşın elini kolaylaştıracak adımlar attıklarını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Bu protokolün amacı halkı mağdur etmemektir. Tüm bankalarla vatandaşlar adına görüşmeler yaptık ve en düşük faizli kredi imkanı sağlayan İş Bankası ile protokol imzaladık" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak kentsel dönüşümde halkın yanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN