Şiddet gören kadınlar için sığınma evi nisanda hazır

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara'nın en büyük kadın sığınma evinin 5 yıldızlı otel konforunda olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Şiddet gören kadınlar için sığınma evi nisanda hazır
Yenimahale Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "6 Çalışkan Yıl" başlığı altında düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gençler, kadınlar, engelliler ve tüm Yenimahalleliler için hazırladıkları projeler hakkında bilgi veren Fethi Yaşar, "Ankara'nın en büyük kadın sığınma evini gelecek ay açacağız. 5 yıldızlı otel konforundaki evimizi şiddet mağduru kadınlar için hizmete sokacağız" diye konuştu. Yaşar, toplantıda önümüzdeki dönemde hayata geçireceği iki önemli projeyle ilgili de bilgiler verdi.

ENGELLİLER İÇİN UMUT EVİ

Engelliler için hazırladıkları Umut Evi Projesi'nin temellerinin 2015'te atılacağını söyleyen Fethi Yaşar, "Ankara'nın en önemli projlerinden biri olan Umut Evi projesinin temelini bu yıl atacağız. Bütün engelli gruplarının yararlanacığı, eğitim göreceği, spor yapacağı, üretim yapacağı, ailelerinden ayrı dostluk kuracağı sosyal projeyi hayata geçireceğiz. Merkezde ayrıca engellilerimiz ve aileleri için danışma hizmetlerimiz olacak. Misafirhane bölümümüz olacak" dedi.

EVRENSEL DEĞERLER ÇOCUK MÜZESİ AÇILIYOR
Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, çocukların, oynayarak, eğlenerek öğrenmeleri amacıyla Evrensel Değerler Çocuk Müzesi kuracağının müjdesini veren Yaşar, "Müze ile sağduyulu çözümler üretebilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi gelişmiş parlak zihinler yetiştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet gören kadınlar için sığınma evi nisanda hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN