Korku mahallesi

Giriş Tarihi: 27.3.2015
Korku mahallesi

SABAH 'ya konuşan ancak korktukları için fotoğraflarının çekilmesini istemeyen mahalle sakinleri, yetkililerden Bahçelievler Cami Derneği'ni Paralel Yapı'nın elinden kurtarmasını bekliyor

Yaklaşık bir haftadır başkentin en hareketli noktası olan 7. Cadde'deki Bahçelievler Camisi üzerine oynanan oyunları manşete taşıyan SABAH , vatandaşın nabzını tuttu. Bahçelievler Mahallesi'nde rastladığımız herkes, yaşadıkları korkuya rağmen, cami derneğinin paralel yapıdan kurtarılması isteğini yineledi. Sokakta karşılaştığımız mahalle sakinleri geliri 5 milyon TL olan cami derneğinin paralel yapının elinde olmasından yakınıyor. Herkesin bu konuyla ilgili bildiği gerçekler olsa da mahalle halkı konuşmaya korkuyor. Camiye ait gayrimenkullerin bir bölümünün satılarak yurt yapılacağı iddiasını duyduklarında üzüldüklerini ifade eden ve isminin gizli tutulmasını isteyen bir esnaf "Biz bu mahallenin eskilerindeniz. Camiye ait gayrimenkullerin satılarak yurt yapılacağını öğrenince çok şaşırdık. Biz cami içinde paralel yapının varlığını biliyorduk ancak gücümüz yetmediği için sesimizi çıkaramıyorduk. Dışarıdan bakıldığında dairelerin satılıp yurt yapılacak olması kulağa hoş geliyor. Ancak bu yurdun kimlere verileceği bizde şüphe uyandırdı" diye konuştu.

SADECE OY ALMAYA GİTTİLER

Bir diğer mahalleli ise "Ben SABAH Ankara'yı yaptığı bu cesur yayınlardan dolayı kutluyorum. Benim buradaki beklentim Ankara Valiliği'nin bir an önce harekete geçmesi yönünde. Caminin cemaati de artık olanların farkına varsın ve bu yönetimi dernek dışına atmanın yollarına baksın" diye konuştu. Paralel Yapı'nın 7. Cadde üzerinde bulunan ve gayrimenkul zengini olan Bahçelievler Camisi Derneği'ni ele geçirmek için kendilerine yakın gördükleri yaklaşık 40 kişiyi derneğe üye yaptıklarını iddia eden mahalle sakinleri "Ocak 2012'deki seçimleri bu sayede kazanıp cami derneği yönetim kuruluna giren paralel yapıya yakın isimler cami derneğinde istedikleri kararları almayı başardı" dedi. Emek Camisi cemaatinden olan bu isimlerin Bahçelievler Camisi'ne sadece oy kullanmak için gittiği iddia eden mahalleli "Bizim camimizde herkes herkesi tanır. Çünkü burada namaz kılan kişiler, uzun yıllardır bu camiye gelen kişilerdir Ancak cami derneğinde bulunan bir çok ismi tanımıyoruz" diye konuştu.

VALİLİK HENÜZ BİR ADIM ATMADI
Sabah Ankara'nın gündeme getirdiği Bahçelievler Camisi'ndeki paralel tezgâhın ardından Çankaya Kaymakamlığı konu ile ilgili Ankara Valiliği'ne yazı gönderdi. Ankara Valiliği Dernekler İl Müdürlüğü'ne ulaştırılan yazı ile ilgili valiliğin henüz bir adım atmaması dikkat çekti. Cami derneğinin gayrimenkullerin satışıyla ilgili aldığı kararın ardından devreye giren Çankaya Müftülüğü ise sadece dernekten bilgi almakla yetindi. Cami cemaati yaşananlar ile ilgili yetkililerin inceleme başlatıp konuyu aydınlatmasını istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korku mahallesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN